× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Wchodzimy w drugą część miesiąca szczególnie poświęconego kultowi maryjnemu. Zachęcamy do jak najliczniejszego uczestnictwa w nabożeństwach majowych oraz wspólnej modlitwy w litanii loretańskiej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie – w Kolegiacie Żuławskiej – o godz. 17:30. Dziś nabożeństwo majowe zgromadzi mieszkańców Tralewa i Lasek (o godz. 16:00), za tydzień modlitwa maryjna wybrzmi w Chlebówce (o godz. 16:00), natomiast 27 maja – w Mirowie i Kąciku (również o godz. 16:00).
W miniony wtorek obchodziliśmy 73. rocznicę zakończenia II wojny światowej. O godz. 18:00 została odprawiona Msza święta w intencji wszystkich poległych, zmarłych w wyniku działań zbrojnych oraz za spokój duszy kombatantów i weteranów II wojny światowej. Po zakończeniu Eucharystii – razem z przedstawicielami władz miejskich oraz organizacji społecznych – udaliśmy się do miejsca pamięci w Parku Miejskim. Skwer ten od ponad 20 lat nosi imię Eudokiusza Oleszczuka, oficera Wojska Polskiego, wieloletniego naczelnika Urzędu Pocztowego w Nowym Stawie, społecznika, kombatanta, inicjatora i jednego z fundatorów tablicy poświęconej Pomordowanym na Wschodzie, umieszczonej w nawie bocznej Kolegiaty Żuławskiej.
W minioną środę, po raz 72. mieszkańcy Dębiny obchodzili rocznicę przybycia z Kresów Wschodnich (województwa wołyńskiego) na Pomorze Gdańskie. 9 maja 1946 roku, rok po repatriacji na Żuławy, ustawiono w Dębinie pamiątkowy krzyż z tablicą. Od tego czasu, każdego roku, podczas Mszy Świętej mieszkańcy miejscowości dziękują za otrzymane łaski, prosząc o dalsze błogosławieństwo dla swoich rodzin.
Czterdzieści dni po Niedzieli Zmartwychwstania Chrystusa Kościół katolicki świętuje uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to pamiątka triumfalnego powrotu Pana Jezusa do nieba, skąd przyszedł na ziemię dla naszego zbawienia przyjmując naturę ludzką. Święto Wniebowstąpienia Pańskiego upamiętnia zwieńczenie życia Chrystusa na ziemi, który po zmartwychwstaniu wstąpił do nieba, by „zasiąść po prawicy Ojca”. Jak podają Dzieje Apostolskie św. Łukasza, akt wniebowstąpienia dokonał się na oczach apostołów na Górze Oliwnej. Jezus zapowiadał jednak swoje odejście już w czasie Ostatniej Wieczerzy. Święto jest uroczystością radosną, ponieważ zwiastuje ponowne przyjście Pana, na które przygotowują się wszyscy chrześcijanie.
Dziś także przypada 101. rocznica objawień maryjnych w Fatimie. W związku z tym, po Mszy świętej o godz. 18:00 odbędzie się pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, połączone z procesją wokół kościoła, homilią i błogosławieństwem przy grocie Matki Bożej Fatimskiej. Na nabożeństwa fatimskie zapraszamy każdego 13. dnia miesiąca – od maja do października.
Informujemy, że po blisko miesięcznej przerwie przywróciliśmy aktualizowanie parafialnej strony internetowej www.kolegiatans.pl. Zachęcamy do odwiedzin serwisu, zwłaszcza przed zbliżającymi się uroczystościami pierwszej Komunii świętej, bierzmowania oraz święceń – diakonatu – kleryka Piotra Chmury i święceń kapłańskich ks. diakona Marka Sadłochy.
Wszystkim Czytelnikom Tygodnika Parafialnego oraz Gościom spędzającym czas w naszej parafii życzymy obfitych łask Bożych w kolejnym tygodniu pracy i nauki.

SKRAWEK FATIMY
Dzisiaj, w podelbląskim Stagniewie, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i św. Jana Pawła II, odbędą się uroczystości odpustowe.
Eucharystią 13 maja o 10.00 zainaugurowane zostaną także comiesięczne nabożeństwa fatimskie. Będą się one odbywać w stagniewskim sanktuarium do października.
- Dziś przesłania z Fatimy potrzebujemy pewnie dużo bardziej niż 100 lat temu - mówił bp Józef Wysocki do wiernych podczas ubiegłorocznych uroczystości 100. rocznicy objawień maryjnych z tej portugalskiej miejscowości.
- Treść objawień Matki Bożej Fatimskiej jest dla dzisiejszych ludzi bardziej wymowna, aniżeli to było 100 lat temu, gdyśmy z entuzjazmem odzyskiwali utraconą wolność i rozumieli, co to znaczy być zniewolonym - przypomniał biskup Józef, kustosz stagniewskiego sanktuarium.

Dodano 12 May 2018 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl