× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
Drodzy Parafianie, mili Goście!
Za nami uroczystości odpustowe ku czci św. Mateusza Apostoła. Wczoraj o godz. 12.00 odbyła się uroczysta Msza św. Odpustowa pod przewodnictwem ks. Kan. Wojciecha Zwolickiego - proboszcza parafii p.w. św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu. Homilię wygłosił ks. Maciej Nowak - proboszcz parafii p.w. św. Józefa w Malborku-Kałdowie. W swojej homilii skupił się na ukazaniu powołania człowieka do świętości, szczególnie do małżeństwa i kapłaństwa. Uroczyste odśpiewanie „Te Deum” - „Ciebie Boga wysławiamy” oraz błogosławieństwo zakończyły tegoroczne obchody ku czci św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty - patrona naszej parafii. Ks. Proboszcz Kan. Jerzy Pawelczyk dziękował kapłanom i wiernym świeckim za wszelką pomoc w dziele odbudowy zniszczonej plebanii.
W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Migranci i uchodźcy stanowią dużą część społeczeństw w każdym kraju. Uciekają z własnego kraju z powodu wojen, biedy, braku możliwości rozwoju czy terroru. W Polsce również przyjmujemy uchodźców, głównie z Ukrainy. To jedno ze świąt z najdłuższą historią – Kościół obchodzi je od 1914 roku. To okazja do pochylenia się nad problemami ludzi, którzy stracili dom albo są daleko od niego. W Polsce największa ilość uchodźców i migrantów pochodzi z Ukrainy (od ok. 250 tys. do nawet 1 mln). Na drugim miejscu są Białorusini. Chociaż otrzymują pomoc od państwa i Kościoła (fundacja Caritas), to ich sytuacja jest często ciężka i wymaga pomocy nie tylko ekonomicznej, ale też psychologicznej.
Dodano 18 Sep 2021 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl