× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Rozpoczęły się wakacje. Czas odpoczynku dzieci i młodzieży od zajęć szkolnych, okres urlopów, ale również – szczególnie na Żuławach – okres intensywnych prac polowych. Przez najbliższe miesiące nie zapominajmy o codziennej modlitwie, przyjmowaniu sakramentów oraz uczestnictwie w nabożeństwach i Mszach świętych.
W ubiegły piątek, dzieci i młodzież zakończyły rok szkolny i katechetyczny 2016/2017. W Mszy świętej o godz. 8:00 uczestniczyli uczniowie, wraz z nauczycielami, wychowawcami oraz rodzicami.

Ostatnie dni przyniosły wiele istotnych wydarzeń duszpasterskich. Zakończyła się oktawa Bożego Ciała. Przez tydzień po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, codziennie po Mszy świętej wieczornej razem z Najświętszym Sakramentem ruszaliśmy w procesji wokół Kolegiaty Żuławskiej. W tym miejscu – po raz kolejny – kierujemy serdeczne „Bóg zapłać” do wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie procesji Bożego Ciała, wykonanie pięknych ołtarzy, zapewnienie bezpieczeństwa i porządku oraz uświetnienie liturgii pięknym śpiewem i muzyką. Szczególne podziękowania składamy dzieciom sypiącym kwiaty oraz tym, które uczestniczyły w procesji. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie swych pociech oraz podtrzymywanie tej pięknej tradycji.

W minioną niedzielę, o godz. 13:00 w kościele parafialnym odbyła się uroczystość patriotyczno-religijna związana z nadaniem sztandaru nowostawskiej organizacji terenowej Związku Polaków „Młody Las”. Uroczystą Mszę świętą z udziałem organizacji społecznych, szkół i kół „Młodego Lasu” z województwa pomorskiego sprawował ks. kanonik Jerzy Pawelczyk.

Jak pewnie zauważyliśmy, rozpoczął się kolejny etap renowacji Kolegiaty Żuławskiej. W związku z pracami remontowymi, zamknięta jest południowa część drogi wiodącej wokół kościoła. Jak wspominał ks. proboszcz, niektóre osoby nie stosują się do zamieszczonych tam informacji typu: „Wstęp wzbroniony. Teren budowy.” Bardzo prosimy o zachowanie porządku, należytej dyscypliny w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Prace remontowe potrwają do przełomu września i października 2017 roku.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli, a dzieciom i młodzieży udanych pierwszych dni wakacji.
Dodano 24 Jun 2017 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl