× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
ECHA ODPUSTU PARAFIALNEGO
Choć liturgiczne święto świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty przypadało w czwartek 21 września, to nasza wspólnota parafialna obchodziła swoje święto patronalne w sobotę, 23 września. O godz. 11:00 Kolegiata Żuławska wypełniła się wiernymi - cieszyła zwłaszcza obecność dzieci i młodzieży. Wśród uczestników Mszy świętej była spora grupa parafian z Lichnów. Dlaczego? O tym za chwilę.

Tegoroczną sumę odpustową sprawował biskup elbląski ks. dr Jacek Jezierski. Koncelebrowali ją proboszczowie parafii dekanatu nowostawskiego oraz zaproszeni goście: ks. Stanisław Cytrynowicz z Lasowic Wielkich, ks. Mieczysław Bojda z parafii w Świerkach, ks. Jerzy Młocicki ze Starego Pola, ks. Piotr Towarek z Elbląga, ks. Karol Detmer z Pasłęka. Nie mogło zabraknąć kanoników Kapituły Kolegiackiej Żuławskiej: ks. kanonika Jerzego Pawelczyka, ks. kanonika Piotra Bryka, ks. Marka Dudy, ks. Mariana Pastuszko. Podczas Mszy świętej ks. biskup dokonał aktu instalacji nowego kanonika żuławskiego. Został nim ks. Mirosław Mazur, proboszcz parafii św. Urszuli w Świerkach.

Ksiądz biskup wygłosił okolicznościową homilię, podczas której podkreślił szczególną wagę budowania relacji z Bogiem w modlitwie. Mszę świętą ubogacił śpiewem chór parafialny kierowany przez Pana organistę Leszka Grzybowskiego. Posługę liturgiczną zapewnili ministranci i lektorzy przygotowani przez ks. wikariusza Pawła Wisłę. Po Eucharystii odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem zakończona błogosławieństwem udzielonym przez ks. biskupa Jacka Jezierskiego.

Składamy serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie odpustu parafialnego: grupom duszpasterskim, kapłanom, chórowi parafialnemu, młodzieży i dorosłym niosącym feretrony i sztandary, Pani Zakrystiance Renacie Kot, a przede wszystkim parafianom i gościom, którzy w natłoku sobotnich zajęć znaleźli chwilę na wspólne świętowanie uroczystości odpustowej. Słowa podziękowania kierujemy również do alumnów seminarium elbląskiego: ks. diakona Marka Sadłochy i kleryka Piotra Chmury, którzy już w poniedziałek, 25 września rozpoczęli kolejny rok formacji na drodze do kapłaństwa.

Zgodnie z decyzję ks. proboszcza Jerzego Pawelczyka, od tego roku odpusty parafialne będą sprawowane zawsze w soboty najbliższe dacie 21 września.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych podczas odpustu przez Pana Katechetę Tomasza Witkowskiego.
Dodano 26 Sep 2017 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl