× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Za nami pierwszy tydzień wakacji. Dzieci i młodzież czerpią z letniego wypoczynku oraz wolnego czasu od zajęć szkolnych. Przypominajmy im o codziennej modlitwie i regularnym uczestnictwie w Mszy świętej.
Wakacje są tradycyjnym czasem pielgrzymowania. Poza 26. Elbląską Pielgrzymką Pieszą na Jasną Górę, która z Nowego Dworu Gdańskiego – grupa „Żuławy” wyruszy już 25 lipca - jako wspólnota parafialna będziemy uczestniczyć w pielgrzymce pieszej do sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Lubieszewie. To żuławskie, sąsiednie miejsce kultu maryjnego, może nie jest tak znane jak inne w naszej diecezji i regionie, jednakże może poszczycić się wieloletnią tradycją pielgrzymkową. Na lipcowy odpust Matki Bożej Szkaplerznej podążają pątnicy z całych Żuław. Wśród nich nie może zabraknąć parafian z Nowego Stawu. Wkrótce opublikujemy szczegółowe informacje na ten temat.
Jak poinformował w ubiegłym tygodniu ksiądz proboszcz Jerzy Pawelczyk, w związku z wejściem w życie przepisów o ochronie danych osobowych (RODO), w naszej parafii przyjęto nową formułę głoszenia zapowiedzi przedmałżeńskich. Nie będą one publikowane w gazetce parafialnej ani parafialnej stronie internetowej bez zgody narzeczonych. Z zapowiedziami będzie można zapoznać się jedynie w gablocie informacyjnej w przedsionku kościoła.
Remont wieży głównej Kolegiaty Żuławskiej posuwa się do przodu. Trwa oczyszczanie zabrudzonej cegły, piaskowanie powierzchni ścian oraz wzmacnianie spoin. Prace potrwają do końca lata tego roku, w związku z czym bardzo prosimy o zachowanie ostrożności przy poruszaniu się przy rusztowaniach.
Informujemy również, że w okresie wakacji stale aktualizowana będzie strona parafii dostępna pod adresem www.kolegiatans.pl.
Wszystkim parafianom, wypoczywającym u nas gościom oraz dzieciom i młodzieży życzymy dobrego odpoczynku, błogosławionego tygodnia oraz dobrej, rodzinnej niedzieli.
Dodano 01 Jul 2018 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl