// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Wkraczamy w drugi tydzień Adwentu. Tegoroczny okres oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa będzie krótszy niż w latach poprzednich, bowiem potrwa zaledwie 22 dni. Ostatnia Niedziela Adwentu przypada w Wigilię Bożego Narodzenia. Do tego czasu, zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w roratach, które w naszej parafii sprawowane są od poniedziałku do soboty o godz. 6:00 rano. Niezmiernie cieszy widok zapełnionych ławek Kolegiaty Żuławskiej, a zwłaszcza najmłodszych parafian, którzy mimo wczesnej pory podjęli trud adwentowego czuwania. Zachęcajmy siebie nawzajem do uczestnictwa w roratach, przybywajmy na nie całymi rodzinami.

W minionym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadały dwie istotne uroczystości. 6 grudnia Kościół obchodził wspomnienie świętego Mikołaja biskupa. W dobie wszechogarniającej komercjalizacji Świąt Bożego Narodzenia (coraz częściej nazywanych po prostu, a raczej laicku „Świętami”), warto uczyć dzieci, iż święty Mikołaj nie jest mieszkańcem fińskiego Rovaniemi, który rozdaje prezenty jeżdżąc na zaprzęgu z reniferami. Właściwy święty Mikołaj był biskupem Miry, który wsławił się cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym. Taki też święty Mikołaj – wyposażony w atrybuty władzy biskupiej – mitrę i pastorał pojawił się w Kolegiacie Żuławskiej 6 grudnia podczas rorat.

W piątek, 8 grudnia przeżywaliśmy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Uroczystą Mszą świętą sprawowaną o godz. 12:00 przeżywaliśmy tzw. Godzinę Łaski. Prawda wiary o Niepokalanym Poczęciu Maryi jest określona przez dogmatyczne nauczanie Kościoła. Mówi ono, że Maryja poczęta i urodzona tak, jak każdy inny człowiek od chwili swego poczęcia, jeszcze przed narodzeniem, była obdarzona pełnią łaski. Ta prawda wiary jest pośrednio objawiona w Piśmie Świętym. Anioł w chwili zwiastowania powiedział do Maryi: „Bądź pozdrowiona, pełna łaski” (Łk 1, 28). Bóg przygotował Ją na Matkę Syna Bożego, który nie mógł mieć matki obarczonej skutkami grzechu pierworodnego, nieposiadającej łaski w duszy. Obdarował Ją pełnią swych łask w chwili poczęcia. Została już wtedy odkupiona w sposób wyjątkowy, wznioślejszy niż inni ludzie.

W przyszłą niedzielę rozpoczną się czterodniowe rekolekcje adwentowe. Nauki głosić będzie ks. Karol Detmer, wikariusz parafii bł. Jerzego Matulewicza, który w latach 2009 – 2010 odbywał w naszej parafii praktykę klerycką.
Dodano 14 Dec 2017 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl