// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
W mijającym tygodniu nasza wspólnota parafialna przeżywała ważne wydarzenia liturgiczne. W Niedzielę Najświętszej Trójcy, 26 maja dzieci uczęszczające do trzeciej klasy szkoły podstawowej po raz pierwszy przystąpiły do sakramentu Komunii Świętej. Dzięki pięknej postawie i przygotowaniu dzieci oraz zaangażowaniu ich rodziców uroczystość Pierwszej Komunii Świętej była piękna i podniosła. Przez cały tydzień dzieci uczestniczyły w tzw. „Białym tygodniu” - przyjmując Pana Jezusa do swoich serc podczas codziennych Mszy świętych.
Dzisiaj uczniowie klas czwartych szkoły podstawowej, którzy w ubiegłym roku przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej podczas Mszy świętej o godz. 11:30 będą modlić się w pierwszą rocznicę przyjęcia tego sakramentu.
Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach, które w tym i ubiegłym roku przystąpiły do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.
W miniony czwartek, 30 maja Kościół obchodził uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną tradycyjnie Bożym Ciałem. We wszystkich parafiach naszego kraju odbyły się procesje eucharystyczne. W naszej parafii uroczysta procesja Bożego Ciała wyruszyła około godziny 11:00 po Mszy świętej i nabożeństwie majowym Jak co roku parafianie, grupy modlitewne, strażacy nowostawskiej OSP i Parafialny Zespół Caritas przygotowali piękne ołtarze. Nasi parafianie udekorowali swoje domostwa oraz aktywnie włączyli się w uświetnienie procesji Bożego Ciała. Wszystkim Parafianom i Gościom składamy za ten trud, a przede wszystkim wspólną modlitwę na ulicach naszego miasta.
Wszystkie zdjęcia z uroczystości Bożego Ciała oraz uroczystości Pierwszej Komunii Świętej można obejrzeć na profilu naszej parafii na portalu facebook oraz stronie portalnaplus.pl.
Trwa oktawa Bożego Ciała, podczas której do czwartku – codziennie po Mszy świętej o godz. 18:00 będziemy modlić się w nabożeństwie czerwcowym. Całe rodziny zachęcamy do udziału w codziennych procesjach, szczególnie najmłodszych parafian, którzy podczas procesji Bożego Ciała tak pięknie włączyli się asystę procesyjną.
Dodano 03 Jun 2024 przez Redaktor
Rozpoczynamy ostatni tydzień maja – miesiąca maryjnego, podczas którego spotykamy się codziennie na nabożeństwach ku czci Najświętszej Maryi Panny. Do najbliższego piątku nabożeństwa majowe będą sprawowane w kościele kolegiackim o godz. 17:30. Mieszkańców Mirowa zapraszamy na nabożeństwo majowe przy kapliczce o godz. 16:00.

W sobotę rozpoczynamy czerwiec – miesiąc poświęcony szczególnemu nabożeństwu ku czci Serca i Krwi Jezusa Chrystusa. Zachęcamy do licznego, codziennego udziału w nabożeństwach czerwcowych, które w naszej parafii będą sprawowane codziennie w Kolegiacie Żuławskiej o godz. 17:30.

Już w najbliższy czwartek, 30 maja Kościół będzie przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa – w polskiej tradycji nazywaną również Uroczystością Bożego Ciała. Jak co roku, po Mszy świętej o godz. 10:00 wyjdziemy na ulice naszego miasta manifestować wiarę, co jest szczególnie w niełatwych czasach ataku na Kościół i wartości, w których wychowywały się pokolenia naszych przodków. Procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy po Mszy św. o godz. 10.00, z Kolegiaty Żuławskiej. Procesję Bożego Ciała zakończy uroczyste błogosławieństwo naszej parafii Najświętszym Sakramentem.

Jak co roku postarajmy się o upiększenie procesji. Niech wezmą w niej udział całe rodziny, a zwłaszcza dzieci. Zachęcamy do niesienia chorągwi, feretronów, przystrojenia naszych domów. Niech Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie pięknym świadectwem wiary naszej wspólnoty parafialnej. Warto przypomnieć, że od Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa – będziemy trwać w modlitwie w Oktawie Bożego Ciała. W tych dniach po Mszy świętej o godz. 18:00 będziemy wyruszać w procesji wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem i modlić się podczas litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Przypadająca dzisiaj Niedziela Najświętszej Trójcy jest w naszej parafii dniem uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Dzisiaj uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć w Eucharystii. Przygotowywały się do tego pięknego wydarzenia przez dwa lata. Wczoraj po raz pierwszy przystąpiły do sakramentu pokuty i pojednania, aby z czystymi sercami przyjąć Pana Jezusa. Uroczystość Pierwszej Komunii świętej rozpocznie się dzisiaj o godz. 9:45. Wszystkim Dzieciom i ich Rodzinom w tym ważnym dla nich dniu życzymy opieki Najświętszej Maryi Panny oraz wielu Bożych łask!

Wszystkim Mamom w Dniu Ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia! Życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Najświętszej w każdym dniu matczynej ofiary.

Na nadchodzący tydzień pracy i nauki oraz wspólne przeżywanie Uroczystości Bożego Ciała – wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy wielu łask Bożych!
Dodano 26 May 2024 przez Redaktor
Pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu Pańskim na zebranych w wieczerniku apostołów zstąpił Duch Święty. Dokładnie tak, jak zapowiedział Pan Jezus przed Wniebowstąpieniem. Przypadająca dzisiaj Niedziela Zesłania Ducha Świętego przypomina nam o Duchu Świętym – jednej z osób Bożych, do którego codziennie zanosimy modlitwy o dary, łaskę mądrości, męstwa. Dzisiaj, podczas każdej Mszy świętej śpiewamy sekwencję do Ducha Świętego. W tradycji ludowej Niedziela Zesłania Ducha Świętego nazywana jest „Zielonymi Świątkami”.

W kolejnym tygodniu maja zachęcamy do wspólnej modlitwy w nabożeństwach poświęconych Najświętszej Maryi Pannie. Do końca miesiąca zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są sprawowane w Kolegiacie Żuławskiej o godz. 17:30. Dzisiaj do udziału w „majowym” zachęcamy wszystkich mieszkańców Chlebówki, którzy zgromadzą się na wspólnej modlitwie o godz. 16:00 przy krzyżu. W minionym tygodniu w nabożeństwie majowym modlili się parafianie z Lasek i Tralewa.

W minionym tygodniu, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej odbyło się pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, połączone z procesją wokół kościoła, kazaniem przy grocie oraz Apelem Jasnogórskim.
Dodano 19 May 2024 przez Redaktor

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 13 ... 15 ... 17 ... 19 ... 21 ... 23 ... 25 ... 27 ... 29 ... 31 ... 33 ... 35 ... 37 ... 39 ... 41 ... 43 ... 45 ... 47 ... 49 ... 51 ... 53 ... 55 ... 57 ... 59 ... 61 ... 63 ... 65 ... 67 ... 69 ... 71 ... 73 ... 75 ... 77 ... 79 ... 81 ... 83 ... 85 ... 87 ... 89 ... 91 ... 93 ... 95 ... 97 ... 99 ... 101 ... 103 ... 105 ... 107 ... 109 ... 111 ... 113 ... 115 ... 117 Starsze

Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl