// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
Choć Niedzielą Chrztu Pańskiego zakończyliśmy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia, zgodnie z polską tradycją świąteczny wystrój świątyń, śpiew kolęd i pastorałek będzie nam towarzyszył do Uroczystości Objawienia Najświętszej Maryi Panny – święta Matki Bożej Gromnicznej. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna okres zwykły w ciągu roku. Mimo tego, w gronie rodzinnym, w placówkach edukacyjnych spotykamy się na tradycyjnych jasełkach czy śpiewaniu kolęd. W piątek, 5 stycznia dzieci z Przedszkola w Nowym Stawie wystąpiły w przepięknych jasełkach. Pamiątkowe zdjęcie z tego wzruszającego spotkania zdobi bieżące wydanie naszego tygodnika parafialnego.
W minioną sobotę, w Uroczystość Objawienia Pańskiego po raz kolejny ulicami naszego miasta wyruszył Orszak Trzech Króli. W Orszaku wystąpili nasi parafianie, wolontariusze, członkowie Stowarzyszenia Coolturalny Nowy Staw oraz pracownicy Nowostawskiego Centrum Kultury i Biblioteki. Mimo prawdziwie zimowej aury, Orszak – jak co roku – zgromadził wielu parafian i gości, manifestujących w ten sposób przywiązanie do tradycji i siły wiary. Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Orszaku Trzech Króli – składamy najserdeczniejsze „Bóg zapłać”!
W miniony piątek, 12 stycznia w Galerii Żuławskiej z koncertem kolęd zorganizowanym przez Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki wystąpiła znana piosenkarka Eleni. Jest to już druga wizyta tej popularnej piosenkarki w naszym mieście. Jak zawsze koncert Eleni cieszył wielkim zainteresowanym naszych parafian i gości.
Zgodnie z zapowiedzią księdza proboszcza, dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11:30 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu adwentowego. Wszystkie dzieci, które gorliwie uczestniczyły w roratach otrzymają upominki oraz słodycze. Już dzisiaj zachęcamy do aktywnego udziału w tegorocznych roratach, aby piękna. adwentowa tradycja naszej parafii nie zaginęła.
Trwa wizyta duszpasterska katolickich rodzin naszej parafii. Wszystkim rodzinom, które dotychczas przyjęły kapłanów, składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, ciepłe słowa, rozmowę oraz ofiary, które nieustannie przeznaczamy na utrzymanie naszej parafii oraz prace budowlane na plebanii. Program wizyty duszpasterskiej na nadchodzący tydzień publikujemy w ogłoszeniach parafialnych.
Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia – zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz wielu łask Matki Najświętszej na nachodzący tydzień.
Dodano 14 Jan 2024 przez Redaktor
W niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego przypada święto Chrztu Pana Jezusa. Kończy ono okres Bożego Narodzenia, choć w polskiej tradycji do święta Ofiarowania Pańskiego obchodzonego 2 lutego śpiewa się kolędy i nie rozbiera się szopki.

Święto Chrztu Pańskiego z jednej strony objawia nam Jezusa jako umiłowanego Syna Bożego, posłanego przez Ojca w mocy Ducha Świętego dla zbawienia człowieka, z drugiej zaś strony kieruje uwagę na rzeczywistość naszego chrztu. W tym sakramencie bowiem doświadczamy mocy zbawczej Chrystusa, która wyzwala z niewoli grzechów. Zostajemy także napełnieni Duchem Świętym i w ten sposób każdy z nas staje się umiłowanym dzieckiem Bożym. Kościół obchodzi w ten sposób święto narodzin milionów swoich dzieci, którym dała nowe, Boże życie woda chrztu świętego.

Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego i wyrazić wdzięczność za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

Nasz parafianin Henryk Kot stworzył szopkę, która zajęła pierwsze miejsce w XXXII Kociewskim Konkursie Plastycznym na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową w kategorii osób dorosłych. Konkurs, mający charakter ogólnopolski organizowało Kociewskie Stowarzyszenie Edukacji i Kultury „Ognisko” oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim. Panu Henrykowi serdecznie gratulujemy sukcesu, talentu oraz propagowania dobrego imienia naszego miasta i naszej wspólnoty parafialnej!

Wczoraj, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, jak co roku ulicami naszego miasta przeszedł Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszył z Kolegiaty Żuławskiej po Mszy świętej o godz 11:00. Cztery stacje ze scenkami rodzajowymi (na Rynku Pułaskiego, przy budynku NCKiB, na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Gdańskiej oraz na Rynku Kościuszki przygotowali wolnotariusze ze Stowarzyszenia „Coolturalny Nowy Staw” oraz Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki. W kolejnym wydaniu tygodnika parafialnego przedstawimy relację z tegorocznego Orszaku Trzech Króli.

Trwa wizyta duszpasterska katolickich rodzin naszej parafii. Wszystkim rodzinom, które dotychczas przyjęły kapłanów, składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, ciepłe słowa, rozmowę oraz ofiary, które nieustannie przeznaczamy na utrzymanie naszej parafii oraz prace budowlane na plebanii. Program wizyty duszpasterskiej na nadchodzący tydzień publikujemy w ogłoszeniach parafialnych.

Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia – zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz wielu łask Matki Najświętszej na nachodzący tydzień.
Dodano 07 Jan 2024 przez Redaktor
Przypadająca dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa kończy kolejny już rok kalendarzowy. Powoli żegnamy rok 2023 – z wszystkimi radościami, smutkami, chwilami radości oraz zwątpień. Wspólnie, wpatrując się w Świętą Rodzinę w Żłóbku dokonajmy podsumowania mijającego czasu. Dzisiaj wieczorem, podczas Mszy świętej o godz. 18:00 będziemy wspólnie dziękować za mijający rok oraz wszelkie otrzymane łaski. Będziemy także prosić o błogosławieństwo Boże dla naszych Rodzin, zdrowie, pokój na świecie oraz spokój społeczny w naszej Ojczyźnie.

Trwa oktawa Narodzenia Pańskiego. W minioną niedzielę, podniosła melodia kolędy „Wśród nocnej ciszy” obwieściła podczas Mszy świętej pasterskiej przyjście Nowonarodzonego Chrystysa. Podczas Świąt Bożego Narodzenia tłumnie odwiedzaliśmy Kolegiatę Żuławską oraz symboliczny żłóbek, który odzyskuje blask dzięki pracy naszego parafianina Pana Jacka Kwiatkowskiego. Pierwszego dnia nowego roku przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która kończy oktawę uroczystości Bożego Narodzenia. Jest to święto stałe i nakazane, dlatego też wierni muszą tego dnia uczestniczyć w Mszy świętej. Głównym przesłaniem Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi jest podkreślenie aspektu macierzyństwa Maryi. Poświęcenie Maryi pierwszego dnia nowego roku ma również uwypuklić, że jest Ona najdoskonalszym stworzeniem. Tego dnia katolicy dziękują Maryi także za to, że otacza swoją matczyną opieką cały Lud Boży.

W nadchodzącym, pierwszym tygodniu nowego 2024 roku Kościół będzie obchodził Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie zwaną Świętem Trzech Króli. 6 stycznia, który od kilku lat jest dniem wolnym od pracy w całym kraju wyruszą Orszaki Trzech Króli. Podczas Mszy świętych kapłani będą błogosławić kadzidło i kredę, którą oznaczymy drzwi naszych mieszkań literami „K+M+B”. Jest to skrót frazy „Christus Mansionem Benedicat” - „Chrystus błogosławi temu domowi”.

W sobotę, 6 stycznia zachęcamy do licznego udziały w Mszach świętych sprawowanych według porządku niedzielnego z tą różnicą, że Msza święta o godz. 11:30 zostanie odprawiona o godz. 11:00. Po Mszy świętej o godz. 11:00 wyruszymy w Orszaku Trzech Króli ulicami naszego miasta.

Trwa wizyta duszpasterska katolickich rodzin naszej parafii. Wszystkim rodzinom, które dotychczas przyjęły kapłanów, składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, ciepłe słowa, rozmowę oraz ofiary, które nieustannie przeznaczamy na utrzymanie naszej parafii oraz prace budowlane na plebanii. Program wizyty duszpasterskiej na nadchodzący tydzień publikujemy w ogłoszeniach parafialnych.

Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia – zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz wielu łask Matki Najświętszej na nadchodzący Rok 2024!
Dodano 02 Jan 2024 przez Redaktor

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 21 ... 23 ... 25 ... 27 ... 29 ... 31 ... 33 ... 35 ... 37 ... 39 ... 41 ... 43 ... 45 ... 47 ... 49 ... 51 ... 53 ... 55 ... 57 ... 59 ... 61 ... 63 ... 65 ... 67 ... 69 ... 71 ... 73 ... 75 ... 77 ... 79 ... 81 ... 83 ... 85 ... 87 ... 89 ... 91 ... 93 ... 95 ... 97 ... 99 ... 101 ... 103 ... 105 ... 107 ... 109 ... 111 ... 113 ... 115 ... 117 ... Starsze

Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl