// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
Rozpoczął się maj – miesiąc szczególnie poświęcony nabożeństwu ku czci Najświętszej Maryi Panny. Przez najbliższe tygodnie codziennie będziemy modlić się w litanii loretańskiej ku czci Maryi. Zachęcamy do wspólnej modlitwy codziennie w Kolegiacie Żuławskiej o godz. 17:30. Jak co roku, w każdą niedzielę maja mieszkańcy miejscowości naszej parafii będą modlić się przy swoich krzyżach i kapliczkach. Prosimy o zapoznanie z harmonogramem nabożeństw majowych, który będzie publikowany w każdą niedzielę. Bieżące wydanie tygodnika parafialnego zdobi zdjęcie kapliczki maryjnej w Chlebówce, o którą pieczołowicie dbają mieszkańcy tej miejscowości.

Kończący się długi weekend majowy obfitował w uroczystości i święta kościelne. Kościół obchodził uroczystość św. Józefa Robotnika. Jest to święto ludzi pracy, gdzie szczególnego znaczenia nabiera społeczny wymiar pracy i jej przełożenie na rozwój każdego człowieka. Od wielu wieków Kościół stoi po stronie ludzi pracy. Papież Jan Paweł II stwierdził, że „praca jest podstawowym wymiarem ludzkiego bytowania na ziemi”, że w niej „człowiek odkrywa: sens swojej egzystencji” i z niej też „czerpie właściwą sobie godność”.

3 maja Kościół obchodził uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Była to także 233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – drugiej konstytucji na świecie, pierwszej konstytucji w Europie. Tego dnia Msze święte sprawowane były w naszym kościele według porządku niedzielnego. 4 maja przypadało wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków. Tego dnia szczególną modlitewną pamięcią otoczyliśmy wszystkich strażaków i służby ratownicze, które nieustannie czuwają nad naszym bezpieczeństwem.

Nie zapomnijmy też o maturzystach, którzy jutro rozpoczynają zmagania egzaminacyjne. Wypraszajmy u Ducha Świętego łaskę darów w tym ważnym czasie, stanowiącym symboliczne zakończenie nauki i wkroczenie w dorosłość.

Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitego błogosławieństwa Zmartwychwstałego Chrystusa na kolejny tydzień pracy i nauki!
Dodano 13 May 2024 przez Redaktor
Na zakończenie modlitw o powołania kapłańskie i zakonne, przedstawiamy naszych obecnych ministrantów, z których, mamy nadzieję, Pan Jezus Dobry Pasterz, powoła robotników na żniwo swoje. W każdą sobotę o godz. 10.00, ksiądz proboszcz prowadzi ze służbą ołtarza spotkania formacyjne, a także uczy modlitw ministranckich, zasad wzorowej służby przy ołtarzu i planuje porządek służby na cały tydzień. Ministranci uczestniczą w tych spotkaniach bardzo chętnie i gorliwie. Frekwencja wynosi często 100 procent. 11 maja razem z księdzem Proboszczem, wyjeżdżają na festyn ministrancki, który organizują klerycy Seminarium Duchownego w Elblągu, których jest obecnie piętnastu. W programie Msza święta w kaplicy seminaryjnej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wojciecha Skibickiego, potem zwiedzanie seminarium, następnie różne konkurencje, mecze i konkursy z nagrodami. Na zakończenie nabożeństwo majowe. Mamy nadzieję, że ten wyjazd, bardzo przybliży naszym ministrantom życie i naukę tych, którzy przygotowują się do kapłaństwa. Oby zostało zasiane ziarno nowego powołania z naszej parafii.
Na zdjęciu od lewej: Popowicz Tymoteusz, Siedlarek Dawid, Rudnicki Radosław, Wojtaszek Piotr, Próchniak Wiktor, Pytka Paweł, Ostrowski Dawid, Sobolewski Oktawian i Banaszek Oliwier. Brakuje na zdjęciu Maksymiliana Sinickiego, który jest kantorem parafialnym i śpiewa psalm na Mszy świętej w niedzielę o godz. 11.30.
Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitego błogosławieństwa Zmartwychwstałego Chrystusa na kolejny tydzień pracy i nauki!
Dodano 10 May 2024 przez Redaktor
Dzisiejsza niedziela nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. W Ewangelii Jezus posługuje się właśnie obrazem bramy, ukazując siebie jako „bramę owiec”. Każdy z nas jest zaproszony, aby upodobnić się do Chrystusa, Dobrego Pasterza, „przechodząc” przez Niego, czyli przyswajając sobie Jego styl. Owo „przechodzenie” przez Chrystusa związane jest z naszym życiem we wspólnocie Kościoła. Trwamy w Chrystusie, ilekroć wsłuchujemy się w Boże słowo, celebrujemy liturgię Eucharystii, modlimy się, ale również i wówczas, gdy odznaczamy się uczynkami miłości względem naszych bliźnich.

Chrystus wymaga od nas, aby to On był kryterium naszych decyzji, i to kryterium absolutnym – bez pozostawiania sobie „rezerwowych” bram. Mamy nasłuchiwać Jego głosu, a jednocześnie nie ulegać głosom fałszywym, choć mającym tak często wiarygodne brzmienie. Mówi przecież, że pasterz zna swoje owce, a one rozpoznają jego głos. Każdy z nas został wezwany po imieniu i każdego dnia Chrystus powtarza nasze imię, utwierdza nas w swej miłości, obdarowuje nas poczuciem wartości. To istotne, że właśnie w relacji z Jezusem zostają spełnione nasze ludzkie aspiracje: poszukiwanie prawdy, sensu, miłości, przeznaczenia.

W najbliższy wtorek przypada uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, który 23 kwietnia 997 roku poniósł męczeńską śmierć podczas akcji ewangelizacyjnej Prusów. Miejscem Jego śmierci jest leżący na terenie diecezji elbląskiej Święty Gaj (parafia Kwietniewo). Jak co roku w Świętym Gaju odbywają się spotkania młodzieży z naszej diecezji. Święty Wojciech jest głównym patronem naszej diecezji oraz należy do głównych patronów Polski – obok św. Stanisława, św. Andrzeja Boboli, św. Stanisława Kostki oraz NMP Królowej Polski.

Pod hasłem „Niech żyje Polska!” ulicami Warszawy przeszedł w niedzielę Narodowy Marsz Życia. Wedle organizatorów w wydarzeniu uczestniczyło około 50 tys. ludzi. Była to manifestacją w obronie życia, rodziny, wartości i niepodległości oraz wyraz solidarności z tymi, którzy najbardziej potrzebują wsparcia, zwłaszcza dziećmi zagrożonymi aborcją. O godz. 11.00 w warszawskiej archikatedrze oraz katedrze warszawsko – praskiej odprawione zostały Msze św. O godz. 12.15 miała miejsce akcja „Pieluszka dla maluszka”, będąca konkretnym wsparciem dla potrzebujących matek i dzieci. Marsz, w tym roku pod hasłem „Niech żyje Polska”, rozpoczął się o godz. 12. 30 na Placu Zamkowym. Do stolicy z całej Polski przyjechały osoby, dla których ważna jest troska o ludzkie życie od poczęcia do naturalnej śmierci. Z wielu miast zorganizowano specjalne autokary

Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitego błogosławieństwa Zmartwychwstałego Chrystusa na kolejny tydzień pracy i nauki!
Dodano 23 Apr 2024 przez Redaktor

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 ... 84 ... 86 ... 88 ... 90 ... 92 ... 94 ... 96 ... 98 ... 100 ... 102 ... 104 ... 106 ... 108 ... 110 ... 112 ... 114 ... 116 ... 118 Starsze

Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl