// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczęła Okres Wielkanocny w roku liturgicznym. Potrwa on do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, która w tym roku przypada w niedzielę, 28 maja. Dzisiaj, po raz 23. Kościół obchodzi Niedzielę Miłosierdzia Bożego – święto ustanowione przez papieża Jana Pawła II w 2000 roku, będące szczególnym nabożeństwem do Jezusa Miłosiernego. Kult Jezusa Miłosiernego zapoczątkowała św. siostra Faustyna Kowalska. Dzisiaj przed każdą Mszą świętą będziemy trwać w modlitwie – odmawiać dziesiątek koronki do Bożego Miłosierdzia.

Za nami Wielki Tydzień i liturgia Triduum Paschalnego, która – jak co roku – zgromadziła wielu parafian i gości odwiedzających nasze miejscowości podczas Świąt Wielkanocnych. W tygodniku parafialnym i profilu parafii na portalu facebook prezentujemy fotograficzną relację z całego Wielkiego Tygodnia, który rozpoczęła tradycyjna procesja w Niedzielę Palmową. W Wielką Środę uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej ulicami Nowego Stawu, w Wielki Czwartek modliliśmy się podczas Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej i czuwaliśmy przy Jezusie w Ciemnicy. W Wielki Piątek adorowaliśmy Krzyż i Najświętszy Sakrament w Grobie, a w Wielką Sobotę zgromadziliśmy się w Kościele podczas obrzędu poświęcenia pokarmów i podczas liturgii Wigilii Paschalnej. Radosne Alleluja wybrzmiało podczas uroczystej procesji rezurekcyjnej w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6:00. Fotografie wykonał Pan Tomasz Witkowski i Pan Jacek Skrobisz z malborskiego Portalu na Plus.
Dodano 16 Apr 2023 przez Redaktor
Ukochani w Chrystusie!

Przeżywamy czas wielkanocnego uwielbienia Boga oraz wyśpiewujemy radosne Alleluja! Jezus Chrystus Syn Boży przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie pokonał grzech i śmierć, i na nowo zapala w naszych sercach chrześcijańską Nadzieję.

Dzisiaj pragniemy doświadczyć Jego Zmartwychwstania. Drogą powrotu do Boga jest Miłość. Miłość Chrystusowego Krzyża, Jego cierpienia i śmierci, Miłość, która każe powiedzieć przepraszam i przymusza do podania wyciągniętej dłoni. Miłość która, doprowadza do sakramentalnego Pojednania i Pokuty, Miłość, która sprawia, że stajemy się inni, lepsi, zwycięscy. „Każdy więc, kto przyjmie swoim sercem Bożą prawdę i ustami wyzna, że Jezus Chrystus „prawdziwie umarł i zmartwychwstał” otrzyma wielką łaskę...” i odnajdzie światło na dalszej drodze życia.

Tego Wam wszystkim życzymy Drodzy Parafianie i wszyscy mili Goście!

Wieść o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa przemieniła Apostołów i napełniła ich ogromną radością. Niech ta radość będzie także Waszym udziałem. Niech Pokój, który po Swoim Zmartwychwstaniu ogłosił Chrystus całemu światu na stałe zagości w naszych sercach.

W ten Wielkanocny poranek, kiedy okazuje się, że grób Pana Jezusa jest pusty, niech ustąpią Wasze lęki i obawy, niech w Waszej codziennej pracy nie będzie rzeczy niemożliwych… Wszyscy stańmy się wiernymi i gorliwymi świadkami Chrystusa.

Niech Jezus Chrystus obdarzy Was Swoją łaską i pokojem!

ks. kanonik Jerzy Pawelczyk, proboszcz parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie oraz ks. Maciej Rusiecki, wikariusz parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie
Dodano 09 Apr 2023 przez Redaktor
Przypadająca dzisiaj 18. rocznica śmierci świętego papieża Jana Pawła II, „dzięki” ostatnim, nasilonym atakom medialnym na osobę Ojca Świętego, w całym kraju odbywają się Marsze Papieskie – oddolne inicjatywy zamanifestowania znaczenia, jakie osoba i działalność Jana Pawła II wywarła nie tylko w historii całego świata, naszego kraju, naszego narodu, lecz także wielu z naszych rodzin.
W ciągu minionego osiemnastolecia gdzieś uszła energia, pamięć po papieżu Janie Pawle II. Krytycy wskazują, że spożytkowaliśmy ją na stawianie kolejnych pomników papieża czy nazywaniu ulic jego imieniem. Nie można zgodzić się z tą tezą, bowiem wielu z nas, wciąż nosi w sercu postać i nauczanie Ojca Świętego. Być może nie sprostaliśmy zadaniu, jakim było przekazanie informacji o Janie Pawle II kolejnemu pokoleniu, które weszło w dorosłość już po jego śmierci. Nie możemy być obojętni na celowe niszczenie autorytetu Postaci, która wraz z Prymasem Stefanem Wyszyńskim przeprowadziła nas przez okres komunistycznego zniewolenia, a po 1989 roku napominała, widząc jak niejednokrotnie zatracamy się w korzystaniu z tzw. „wolności”.
Dzisiaj w całym kraju – odbędą się Marsze Papieskie, z których największy przejdzie o godz. 11:00 w Warszawie. Również i my – w Niedzielę Palmową – zamanifestujmy przywiązanie do nauczania i postaci Papieża Jana Pawła II – umieśćmy w oknach naszych domów portrety Ojca Świętego, a na budynkach zawieśmy żółto-białe flagi.
Za nami parafialne rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadził ks. Maciej Nowak, proboszcz parafii św. Józefa w Malborku Kałdowie. Przygotowani duchowo, Niedzielą Palmową wkraczamy w okres Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego – najważniejszy czas roku liturgicznego, stanowiący bezpośrednie przygotowanie do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
W Niedzielę Palmową tradycyjnie wyruszymy w procesji z palmami do Kolegiaty Żuławskiej. Od tego roku procesja palmowa przejdzie od Rynku Pułaskiego (w rejonie zbiegu z ulicami Wita Stwosza i Grunwaldzkiej) o godz. 11:00. Po Mszy świętej odbędzie się konkurs na najpiękniejszą palmę. Zachęcamy do udziału w procesji całe rodziny, a zwłaszcza najmłodszych, w których nieustannie powinniśmy zaszczepiać potrzebę udziału w takich właśnie uroczystościach. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza po pandemii, w której wyraźnemu osłabieniu uległy więzi społeczne. Dlatego też, udział w procesji Niedzieli Palmowej, Drodze Krzyżowej, która w Wielką Środę przejdzie ulicami naszego miasta czy procesji Bożego Ciała – jest szczególnie istotna.
W naszej parafii tradycja procesji z palmami sięga 1998 roku i rokrocznie w ostatnim ćwierćwieczu – z przerwą wynikającą z obostrzeń epidemicznych – manifestowaliśmy swoją wiarę na ulicach Nowego Stawu. Podtrzymujmy ten ważny zwyczaj. Niech w tym roku procesja z palmami będzie również okazją do pokazania, że nie zgadzamy się z burzeniem autorytetu papieża Jana Pawła II.
Dodano 02 Apr 2023 przez Redaktor

Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 ... 84 ... 86 ... 88 ... 90 ... 92 ... 94 ... 96 ... 98 ... 100 ... 102 ... 104 ... Starsze

Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl