// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
Jak informował w ubiegłą niedzielę ks. proboszcz Jerzy Pawelczyk, w sobotę 23 lutego, o godz. 20.00 rozpoczyna się XIV Bal Charytatywny. Są jeszcze wolne miejsca. Można zapisywać się u wszystkich wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas i w kancelarii parafialnej. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspieranie dzieł dobroczynnych.
Dodano 04 Feb 2019 przez Redaktor
Obchody 20. rocznicy wizyty Ojca Świętego w Elblągu odbywać się będą w trzech wymiarach: liturgiczno-modlitewnym, kulturalnym i edukacyjnym. Przygotowaniem obchodów rocznicowych zajmuje się specjalna komisja, którą utworzyli przedstawiciele diecezji elbląskiej oraz władz miasta Elbląga.
- Będziemy obchodzić 20. rocznicę pobytu Jana Pawła II w Elblągu i diecezji elbląskiej - to jest szalenie ważne. Papież nie przyjechał do Elbląga dlatego, że jest on taki wyjątkowy, ale dlatego, że tu jest stolica biskupia - podkreśla ks. dr Andrzej Kilanowski.
Główne uroczystości odbędą się 6 czerwca w katedrze św. Mikołaja w Elblągu. W niedzielę poprzedzającą ten dzień - 2 czerwca - we wszystkich kościołach diecezji zostanie odczytany okolicznościowy list bp. Jacka Jezierskiego.
Natomiast w każdą niedzielę maja w elbląskim parku Traugutta, przy krzyżu papieskim, spotykać się będą wierni i będą modlić się słowami Litanii Loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny.
20. rocznica wizyty Ojca Świętego to także doskonała okazja, by przypomnieć skomponowany przez Janusza Jędrzejewskiego utwór „Tu es Petrus”. Podczas spotkania 6 czerwca 1999 wykonał go chór Cantata. Z pewnością wybrzmi on podczas koncertu chórów diecezji elbląskiej, który odbędzie się w Elblągu 6 czerwca 2019 roku.
Z kolei ok. godz. 17, także 6 czerwca, na lotnisku, czyli w miejscu, gdzie Ojciec Święty spotkał się z wiernymi, odbędzie się happening. Będzie to propozycja przede wszystkim dla młodzieży. Wcześniej młodzież szkolna zostanie zaproszona do udziału w okolicznościowym konkursie. Jego organizatorzy zaproponują przygotowanie filmu o Ojcu Świętym. Najprawdopodobniej w Elblągu powstanie także ścieżka edukacyjna przypominająca najmłodszym mieszkańcom diecezji postać papieża.
Zdjęcia podczas wizyty Jana Pawła II w Elblągu robił m.in. Henryk Myśliński, elbląski fotograf. W ramach obchodów rocznicy wizyty Ojca Świętego w diecezji zostanie otwarta wystawa zdjęć pana Henryka. Prawdopodobnie zostanie ona poszerzona o archiwalne fotografie uczestników wydarzenia.
Redakcja „Gościa Elbląskiego” zaprasza Czytelników, którzy uczestniczyli w spotkaniu z Ojcem Świętym w Elblągu, do podzielenia się wspomnieniami z tamtego dnia. Każdego, kto chciałby opowiedzieć o tym, jak przeżył tamto wydarzenie, jak się do niego przygotowywał, prosimy o kontakt z redakcją pod adresem mailowym: [email protected].
Dodano 04 Feb 2019 przez Redaktor
Wczorajsze Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również świętem Matki Bożej Gromnicznej zakończyło tradycyjny okres, w którym śpiewamy kolędy i pastorałki, a nasze kościoły zdobią dekoracje bożonarodzeniowe. Weszliśmy w okres Zwykły, który kończyć będzie Środa Popielcowa – rozpoczynająca Wielki Post.
Tradycyjnie 2 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzony był także Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia szczególną modlitewną pamięcią darzyliśmy siostry zakonne i zakonników, którzy nierzadko z dala od zgiełku dnia codziennego wypraszają dla nas łaski i Boże błogosławieństwo.
Z okazji Dnia Życia Konsekrowanego bp + Jacek Kiciński CMF, Przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego skierował do wiernych list, w którym przybliża istotę powołania do życia konsekrowanego oraz apeluje – zwłaszcza do młodych – aby podjęli trud zawierzenia całego życia Bogu.
W naszej diecezji, biskup Jacek Jezierski sprawował wczoraj Mszę świętą w intencji osób życia konsekrowanego.

W minioną niedzielę zakończyły się 34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Ok. 700 tys. osób uczestniczyło w niedzielę w Panamie w mszy pod przewodnictwem papieża Franciszka kończącej 34. Światowe Dni Młodzieży. Na mszy obecna była małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Ogłoszono, że następne ŚDM odbędą się w Portugalii. W homilii papież powiedział, że nieraz wierzący wolą „Boga na odległość; miłego, dobrego, wspaniałomyślnego, ale odległego, takiego, który nie przeszkadza”. – Bowiem Bóg bliski i codzienny, przyjaciel i brat wymaga od nas, byśmy nauczyli się bliskości, codzienności, a przede wszystkim braterstwa – dodał. Franciszek wskazywał, że ten konkretny wymiar miłości jest jedną z zasadniczych cech życia chrześcijan.
Żegnając się z młodzieżą na zakończenie mszy, Franciszek dziękował za możliwość ponownego przeżycia Światowych Dni Młodzieży i za ich zorganizowanie. Zaapelował: „Proszę was, abyście nie ostudzili tego, co przeżyliście w tych dniach. Powróćcie do swoich parafii i wspólnot, do swoich rodzin i przyjaciół, i przekażcie to doświadczenie, aby inni mogli wibrować z tą siłą i radością, jaką wy macie”. – I proszę, nie zapomnijcie modlić się za mnie – dodał. Msza na błoniach imienia św. Jana Pawła II w Metro Park rozpoczęła się wcześnie rano miejscowego czasu ze względu na panujące w ciągu dnia upały. Powiewały tysiące flag ponad 150 krajów, także polskie. Wśród ponad 3 500 pielgrzymów z Polski byli też uczestnicy Rejsu Niepodległości, którzy zeszli z pokładu „Daru Młodzieży”, stojącego w panamskim porcie.

W minionym tygodniu zakończyła się wizytacja duszpasterska katolickich rodzin zamieszkujących naszą parafię. Wszystkim parafianom dziękujemy za wspólną modlitwę, ciepłe przyjęcie, rozmowy i złożone ofiary. Warto dodać, że dekanalna kolęda odbyła się w tym roku w parafii św. Marcina w Nowej Cerkwi. Wizycie duszpasterskiej przewodniczył biskup pomocniczy senior diecezji elbląskiej ks. dr Józef Wysocki.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu pracy. Dzieciom i młodzieży życzymy darów Ducha Świętego w ostatnich przed feriami zimowymi dniach nauki szkolnej.
Dodano 04 Feb 2019 przez Redaktor

Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... 98 ... 100 ... 102 ... 104 ... 106 ... 108 ... 110 ... 112 ... 114 ... 116 Starsze

Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl