// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Za nami Święta Zmartwychwstania Pańskiego oraz oktawa Wielkiej Nocy. W Wigilię Paschalną radosne „Alleluja” obwieściło nam powstanie z martwych Jezusa Chrystusa. Trwając w tej tajemnicy, przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Miłosierdzia, którego wielkim orędownikiem był papież św. Jan Paweł II. Po każdej Mszy św. wolontariusze „Caritas” będą tradycyjnie zbierali ofiary na rzecz najbardziej potrzebujących. Wszystkich Parafian i Drogich Gości zapraszamy o godz. 15:00 do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia. Niech wnętrze Kolegiaty Żuławskiej wypełni śpiew Koronki do Bożego Miłosierdzia, zapoczątkowanej przez św. siostrę Faustynę Kowalską.
W związku z przypadającą dzisiaj Niedzielą Bożego Miłosierdzia, święto głównego patrona Polski i diecezji elbląskiej – św. Wojciecha zostało przeniesione na poniedziałek, 24 kwietnia. Warto wspomnieć, że 1020. lat temu biskup Wojciech zginął śmiercią męczeńską podczas ewangelizacji Prus. Dokładnie przed dwudziestoma laty, naszą parafię nawiedziły relikwie świętego, które witaliśmy w kościele parafialnym.

W niedzielę, 23 kwietnia przypada również wspomnienie św. Jerzego – Księdzu proboszczowi Jerzemu Pawelczykowi oraz ks. wikariuszowi Jerzemu Piątkowskiemu składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe – obfitych łask Bożych i opieki patrona w pracy na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
Dodano 23 Apr 2017 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl