// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGO



plebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Przed nami ostatni tydzień miesiąca szczególnie poświęconego nabożeństwu ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do najbliższej soboty nabożeństwa czerwcowe sprawowane są codziennie w Kolegiacie Żuławskiej o godz. 17:30.
Dzieci i młodzież zakończyły rok szkolny i katechetyczny 2017/2018. W miniony piątek w szkołach wybrzmiał ostatni dzwonek. Wcześniej, bo o godz. 8:00 dzieci i młodzież wraz z rodzicami i wychowawcami wzięły udział w Mszy świętej sprawowanej w Kolegiacie Żuławskiej. Podczas Eucharystii dziękowaliśmy Bogu i Duchowi Świętemu za dary i łaski otrzymane podczas minionych dziesięciu miesięcy pracy i nauki. Wspólnie wypraszaliśmy łask i opieki Matki Bożej podczas wakacji.
Podczas wakacji nie zapominajmy o modlitwie i uczestnictwie w Mszach świętych (przynajmniej w niedziele i święta). Skorzystajmy z możliwości, jaką dają instytucje i organizacje kościelne, aby najbliższe dwa miesiące spędzić z Bogiem. W diecezji elbląskiej Ruch „Światło-Życie” czyli popularna „oaza” organizuje rekolekcje w Mikoszewie, Glotowie na Warmii oraz Mątowach Wielkich. Powyżej publikujemy plakat, z którego można zaczerpnąć niezbędnych informacji oraz kontaktu do księdza koordynatora.
Osoby, które chcą przebyć tradycyjny szlak pątniczy na Jasną Górę, mogą wziąć udział w XXVI Elbląskiej Pielgrzymce Pieszej. Pierwsi pielgrzymi wyruszają w grupie „Żuławy” z Nowego Dworu Gdańskiego już 28 lipca. Tego dnia zatrzymają się na odpoczynek obiadowy w Nowym Stawie. Wszelkich informacji o terminach spotkań organizacyjnych udzielają kapłani po Mszach świętych.
„Caritas” Diecezji Elbląskiej organizuje tradycyjne kolonie dla dzieci i młodzieży. W tym roku na wypoczynek uda się również grupa dzieci z naszej parafii.
Przypominamy, że w ubiegłą niedzielę ks. proboszcz Jerzy Pawelczyk poinformował o terminie uroczystości Pierwszej Komunii świętej w 2019 i 2020 roku. W roku 2019 Pierwsza Komunia święta odbędzie się 16 czerwca, natomiast w 2020 roku 7 czerwca.
Wszystkim Parafianom i Gościom na czas wakacyjnego wypoczynku życzymy Bożego błogosławieństwa. Będzie ono niezbędne również dla naszych piłkarzy, którzy dzisiaj o godz. 20:00 rozegrają spotkanie decydujące o dalszym udziale w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej.
Dodano 27 Jun 2018 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl