// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Za nami pierwszy tydzień wakacji. Dzieci i młodzież czerpią z letniego wypoczynku oraz wolnego czasu od zajęć szkolnych. Przypominajmy im o codziennej modlitwie i regularnym uczestnictwie w Mszy świętej.
Wakacje są tradycyjnym czasem pielgrzymowania. Poza 26. Elbląską Pielgrzymką Pieszą na Jasną Górę, która z Nowego Dworu Gdańskiego – grupa „Żuławy” wyruszy już 25 lipca - jako wspólnota parafialna będziemy uczestniczyć w pielgrzymce pieszej do sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Lubieszewie. To żuławskie, sąsiednie miejsce kultu maryjnego, może nie jest tak znane jak inne w naszej diecezji i regionie, jednakże może poszczycić się wieloletnią tradycją pielgrzymkową. Na lipcowy odpust Matki Bożej Szkaplerznej podążają pątnicy z całych Żuław. Wśród nich nie może zabraknąć parafian z Nowego Stawu. Wkrótce opublikujemy szczegółowe informacje na ten temat.
Jak poinformował w ubiegłym tygodniu ksiądz proboszcz Jerzy Pawelczyk, w związku z wejściem w życie przepisów o ochronie danych osobowych (RODO), w naszej parafii przyjęto nową formułę głoszenia zapowiedzi przedmałżeńskich. Nie będą one publikowane w gazetce parafialnej ani parafialnej stronie internetowej bez zgody narzeczonych. Z zapowiedziami będzie można zapoznać się jedynie w gablocie informacyjnej w przedsionku kościoła.
Remont wieży głównej Kolegiaty Żuławskiej posuwa się do przodu. Trwa oczyszczanie zabrudzonej cegły, piaskowanie powierzchni ścian oraz wzmacnianie spoin. Prace potrwają do końca lata tego roku, w związku z czym bardzo prosimy o zachowanie ostrożności przy poruszaniu się przy rusztowaniach.
Informujemy również, że w okresie wakacji stale aktualizowana będzie strona parafii dostępna pod adresem www.kolegiatans.pl.
Wszystkim parafianom, wypoczywającym u nas gościom oraz dzieciom i młodzieży życzymy dobrego odpoczynku, błogosławionego tygodnia oraz dobrej, rodzinnej niedzieli.
Dodano 01 Jul 2018 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl