// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
W mijającym tygodniu nasza wspólnota parafialna przeżywała ważne wydarzenia liturgiczne. W Niedzielę Najświętszej Trójcy, 26 maja dzieci uczęszczające do trzeciej klasy szkoły podstawowej po raz pierwszy przystąpiły do sakramentu Komunii Świętej. Dzięki pięknej postawie i przygotowaniu dzieci oraz zaangażowaniu ich rodziców uroczystość Pierwszej Komunii Świętej była piękna i podniosła. Przez cały tydzień dzieci uczestniczyły w tzw. „Białym tygodniu” - przyjmując Pana Jezusa do swoich serc podczas codziennych Mszy świętych.
Dzisiaj uczniowie klas czwartych szkoły podstawowej, którzy w ubiegłym roku przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej podczas Mszy świętej o godz. 11:30 będą modlić się w pierwszą rocznicę przyjęcia tego sakramentu.
Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach, które w tym i ubiegłym roku przystąpiły do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.
W miniony czwartek, 30 maja Kościół obchodził uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną tradycyjnie Bożym Ciałem. We wszystkich parafiach naszego kraju odbyły się procesje eucharystyczne. W naszej parafii uroczysta procesja Bożego Ciała wyruszyła około godziny 11:00 po Mszy świętej i nabożeństwie majowym Jak co roku parafianie, grupy modlitewne, strażacy nowostawskiej OSP i Parafialny Zespół Caritas przygotowali piękne ołtarze. Nasi parafianie udekorowali swoje domostwa oraz aktywnie włączyli się w uświetnienie procesji Bożego Ciała. Wszystkim Parafianom i Gościom składamy za ten trud, a przede wszystkim wspólną modlitwę na ulicach naszego miasta.
Wszystkie zdjęcia z uroczystości Bożego Ciała oraz uroczystości Pierwszej Komunii Świętej można obejrzeć na profilu naszej parafii na portalu facebook oraz stronie portalnaplus.pl.
Trwa oktawa Bożego Ciała, podczas której do czwartku – codziennie po Mszy świętej o godz. 18:00 będziemy modlić się w nabożeństwie czerwcowym. Całe rodziny zachęcamy do udziału w codziennych procesjach, szczególnie najmłodszych parafian, którzy podczas procesji Bożego Ciała tak pięknie włączyli się asystę procesyjną.
Dodano 03 Jun 2024 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl