// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Rozpoczęliśmy szczególny miesiąc poświęcony modlitewnej pamięci w intencji zmarłych. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać dla nich odpust zupełny. Warunkami uzyskania odpustu zupełnego są: modlitwa kościele (w dniu 1 i 2 listopada) „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, stan łaski uświęcającej (spowiedź święta), przyjęcie Komunii świętej; modlitwa w intencji Ojca św., np. Zdrowaś Maryjo, pragnienie zerwania z przywiązaniem do grzechu. Codziennej modlitwie za zmarłych sprzyjają również wypominki odprawiane codziennie w Kolegiacie Żuławskiej o godz. 17:30. Zmarłych polecanych w modlitwie wspominkowej i Mszy św. gregoriańskiej można nadal zgłaszać w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Przypominamy, że do soboty 17 listopada można składać jeszcze kartki na wypominki roczne, które już od 18 listopada, odprawiane będą według nowej listy.
W minionym tygodniu obchodziliśmy uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. 1 i 2 listopada tłumnie odwiedzaliśmy cmentarze, na których spoczywają nasi Bliscy, Przyjaciele i Znajomi. 1 listopada Mszę świętą na cmentarzu sprawowano o godz. 12:00. W Dzień Zaduszny po Mszy św. wieczornej odbyła się procesja w intencji zmarłych wokół kościoła, z rozważaniami na czterech stacjach oraz poświęceniem i okadzeniem na cztery strony świata.
Dzisiejszą homilię głosi w naszej parafii ks. diakon Piotr Chmura, który rozprowadza kalendarze seminaryjne na rok 2019. W ten symboliczny sposób wesprzyjmy naszych elbląskich kleryków.
Już za tydzień nasza Ojczyzna będzie obchodziła setną rocznicę odzyskania niepodległości. Na czas przygotowań do pięknego jubileuszu, życzymy błogosławieństwa i wielu łask Bożych.
Dodano 04 Nov 2018 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl