// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Rozpoczął się listopad – miesiąc, w którym szczególną modlitewną pamięcią otaczamy naszych Zmarłych. W tych dniach liczniej odwiedzamy cmentarze, dając wyraz tego widocznego, namacalnego szacunku do osób, które odeszły już do Domu Ojca.

Pamiętajmy również o modlitwie za naszych bliskich zmarłych, przyjaciół, znajomych. W listopadzie codziennie o godzinie 17:30 odprawiane jest nabożeństwo różańcowe połączone z wypominkami za zmarłych. Za poleconych zmarłych modlimy się także w Mszy świętej gregoriańskiej, sprawowanej codziennie o godzinie 18:00 (do 2 grudnia). W każdą niedzielę zachęcamy do modlitwy za zmarłych w wypominkach rocznych.

Dzisiaj i jutro w całym kraju odbędą się uroczystości związane z upamiętnieniem 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W niedzielę Ministerstwo Obrony Narodowej organizuje pikniki „Służymy Niepodległej”. Jutro o godz. 12:00 na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego odbędzie się uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

W naszej wspólnocie parafialnej głównym elementem Narodowego Święta Niepodległości będzie Msza święta w intencji Ojczyzny sprawowana w Kolegiacie Żuławskiej. Eucharystia z udziałem władz samorządowych, przedstawicieli szkół i organizacji społecznych będzie sprawowana o godz. 15:00. Po Mszy świętej przejdziemy pod pomniki pamięci, gdzie złożone zostaną kwiaty i zatrzymamy się na wspólnej modlitwie. 11 listopada zawieśmy biało-czerwone flagi. Niech nasze udekorowane domy będą świadectwem patriotycznej postawy oraz przywiązania do Ojczyzny.

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej księdza diakona z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej, który będzie dzisiaj rozprowadzał kalendarze seminaryjne na 2020 rok. Nabywając kalendarz, choć symbolicznie wesprzyjmy wspólnotę klerycką naszej diecezji, która w tym roku powiększyła się o 8 nowych alumnów. Kalendarze seminaryjne są także formą poznania życia seminarzystów – umieszczone na nich zdjęcia przedstawiają kleryków nie tylko podczas formacji teologiczno-modlitewnej, lecz także w czasie wolnym, podczas pielgrzymek i szeregu inicjatyw, które podejmują.

Jak informował w ubiegłą niedzielę ks. proboszcz Jerzy Pawelczyk, 11 listopada przypada liturgiczne święto św. Marcina Biskupa, patrona parafii w Nowej Cerkwi. 16 listopada przypada natomiast wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, patronki parafii w Lubieszewie.
Organizujemy dwa bezpłatne wyjazdy autokarowe na uroczystości odpustowe do naszych sąsiednich parafii. Jutro o godz. 11:30 udamy się na sumę odpustową do Nowej Cerkwi (Msza św. będzie sprawowana o godz. 12:00). Wyjazd do Lubieszewa będzie 16 listopada o godz. 10:30 (Msza św. będzie sprawowana o godz. 11:00). Zachęcamy do wspólnej modlitwy i jak najliczniejszego udziału.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia i niedzieli spędzonej w gronie Najbliższych. Niech dobry Bóg ma w opiece i błogosławi naszej Ojczyźnie!
Dodano 14 Nov 2019 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl