// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
1 września 2020 r. w Kałdowie, Tczewie i Szymankowie odbyły uroczystości związane z 76. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Na zdjęciu wykonanym przez reportera „Gościa Elbląskiego” warta i poczty sztandarowe przy pomniku pomordowanych kolejarzy i celników z Szymankowa. Uroczystości w Szymankowie rozpoczęły się Mszą św. sprawowanej przez ks. biskupa Jacka Jezierskiego oraz ks. Eugeniusza Zarębińskiego, krajowego duszpasterza kolejarzy, następnie uczestnicy złożyli kwiaty na peronie i udali się pod pomnik, gdzie oddali hołd poległym.

Za nami rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Po blisko półrocznej przerwie dzieci i młodzież zasiedli w szkolnych ławach, w okresie tzw. „nowej normalności” doby pandemii, doceniając na nowo wartość bezpośrednich relacji międzyludzkich. 1 września w naszym kościele parafialnym o godz. 8:00 sprawowaliśmy Mszę świętą w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców, upraszając łask Bożych i darów Ducha świętego w nowym roku szkolnym 2020/2021. Modliliśmy się także o zdrowie i bezpieczeństwo dla uczniów oraz personelu szkolnego i ustanie pandemii koronawirusa.

Za nami tydzień pełen ważnych historycznych dat. 31 sierpnia obchodziliśmy 40. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych, uznawanych za powstanie NSZZ „Solidarność”. W miniony poniedziałek w Gdańsku odbyły się centralne obchody 40. rocznicy powstania „Solidarności”. W bazylice św. Brygidy w Gdańsku uroczystą Mszę świętą – z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy – sprawował i homilię wygłosił ks. bp Jacek Jezierski, biskup elbląski, administrator apostolski archidiecezji gdańskiej.

Dzisiaj o godz. 13:00 w naszej świątyni parafialnej będzie sprawowana Msza święta dożynkowa – jako dziękczynienie za tegoroczne plony, bezpieczne żniwa oraz pogodę umożliwiającą zebranie urodzaju. Po Mszy świętej odbędzie się tradycyjny konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Niestety, ze względu na stan epidemii, w tym roku nie będzie części artystycznej na polu koncertowym.

Jak informował w ubiegłą niedzielę ks. proboszcz Jerzy Pawelczyk, po przerwie związanej z pandemią oraz wakacjami wracają grupy i wspólnoty duszpasterskie. Wznawia działanie schola dziecięca, którą prowadzi ks. proboszcz, liturgiczna służba ołtarza, którą opiekować się będą księża wikariusze – ks. Karol i ks. Maciej. W środowy po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkania koła biblijnego, którego opiekunem jest ks. Jerzy, natomiast w soboty zapraszamy do modlitwy w ramach Żywego Różańca (spotkania członków odbywają się w soboty o godz. 16:00 w sali parafialnej, natomiast o godz. 17:30 odbywa się różaniec w kościele). Zapewniamy, że spotkania grup duszpasterskich odbywają się w pomieszczeniach bezpiecznych pod względem sanitarnym, wyposażonych w środki dezynfekcyjne. Pamiętajmy jednak o zachowaniu wytycznych – zasłanianiu ust i nosa, utrzymywaniu dystansu oraz możliwie częstej dezynfekcji lub myciu dłoni.

Z przyjemnością informujemy, iż po wakacyjnej przerwie powróciliśmy do aktualizowania naszej parafialnej strony internetowej. Pod znanym adresem: kolegiatans.pl można znaleźć bieżące informacje z życia naszej wspólnoty parafialnej, ogłoszenia duszpasterskie, intencje mszalne. Ciekawe informacje z życia parafii, diecezji, Kościoła w Polsce i na świecie można przeczytać również na parafialnym profilu na portalu facebook. Ostatnio na naszej stronie internetowej pojawił się ciekawy tekst przybliżający historię figury św. Marii Magdaleny, która już wkrótce zostanie umieszczona na belce tęczowej naszej kolegiaty.

Nie zapominajmy o noszeniu maseczek i utrzymywaniu dystansu społecznego – również podczas Mszy świętych i nabożeństw. Zwracajmy na to uwagę zwłaszcza uczestnicząc w Mszach świętych ślubnych i pogrzebowych.
Przypominamy, że już po raz szósty odbędzie się Żuławska Pielgrzymka Piesza od wejścia Wisły do Gietrzwałdu w dniach 9-13 września. Bliższe informacje oraz zapisy u ks. Marka Witkowskiego - tel.: 602 158 092; mail: [email protected].
Wszystkim Parafianom i Gościom na nadchodzący tydzień pracy i nauki życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Pamiętajmy w modlitwie o uczniach pierwszych klas szkoły podstawowej, którzy dzisiaj o godz. 11:30 będą mieli poświęcone podręczniki i przybory szkolne.
Dodano 06 Sep 2020 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl