// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
ŻYCZENIA DUSZPASTERZY NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA I NOWY 2021 ROK
ŻYCZENIA NA BOŻE NARODZENIE I NOWY ROK OD DUSZPASTERZY PARAFII ŚW. MATEUSZA APOSTOŁA

Niech w tę wyjątkową noc Narodzin Bożego Syna przebije się przez chmury niepewności i strachu wołanie nieba: ”Nie bójcie się! Oto zwiastuje Wam radość wielką! Dziś narodził się Wam Zbawiciel!” Otwórzmy serca na to radosne wołanie i rozpoznajmy w małym bezbronnym Dzieciątku Zbawiciela, który świadczy wobec świata o bliskości Boga i daje ludzkiemu zagubionemu sercu umocnienie, w znaku wywyższenia ludzkiej natury i godności.

Wraz z Maryja i Józefem pochylmy się w wierze nad tajemnicą życia, nie żałujmy swojej serdeczności i czasu - pomimo trudnego dla naszych rodzin czasu pandemii.

Niech Boże Dziecię obdarzy pokojem ducha, zdrowiem, radością i nadzieją na spełnienie wszystkich planów w nadchodzącym Nowym Roku, który miejmy nadzieję będzie powrotem do odbudowy relacji społecznych, rodzinnych i normalności naszego życia.

Ks. Proboszcz Jerzy Pawelczyk wraz z Duszpasterzami parafii świętego Mateusza Apostoła w Nowym Stawie: ks. Karolem Detmerem, ks. Maciejem Rusieckim oraz ks. Jerzym Piątkowskim
Dodano 25 Dec 2020 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl