// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE!
Za nami pierwszy tydzień modlitwy różańcowej. Całe rodziny zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odbywają się w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 17:30. Spróbujmy również w rodzinnym gronie chwycić za różaniec, a być może – nauczyć tej pięknej modlitwy najmłodsze pokolenie.
Wczoraj w kilkuset nadgranicznych i nadmorskich parafiach Polski odbyła się pierwsza akcja „Różaniec do granic”. Miliony ludzi podjęły inicjatywę modlitewną, którą zaproponowali trzej mężczyźni: Maciej Bodasiński, Lech Dokowicz i Łukasz Witkiewicz. A skutek był taki, że 7 października staliśmy się uczestnikami i świadkami modlitewnego pospolitego ruszenia, wielkiej narodowej modlitwy. Na granicach Polski zgromadzili się ludzie ze wszystkich zakątków kraju jako żywe ogniwa Różańca oplatającego Ojczyznę. Z granic naszego państwa, z tarczą, którą jest Maryja, przeszliśmy do granic naszych lęków, naszych pragnień, naszych możliwości, poza granice komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń. Tak to opisywali organizatorzy wielkiego zrywu modlitewnego Polaków. Idziemy więc do granic i przekraczamy je, aby Różańcem ratować Polskę i świat. W przyszłym tygodniu postaramy się przedstawić szerszą relację z „Różańca do granic”, w którym wzięli również udział nasi parafianie, przybyli do parafii Mierzei Wiślanej – w Stegnie, Mikoszewie, Jantarze, Sztutowie, Kątach Rybackich, Krynicy Morskiej i Piaskach. Poza tymi miejscowościami, w akcję „Różaniec do granic”, w naszej diecezji włączyły się również parafie z Tolkmicka, Kadyn oraz parafia katedralna w Elblągu.

W niedzielę 8 października przypada także XVII Dzień Papieski. Tegorocznym hasłem wydarzenia organizowanego przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jest „Jan Paweł II – Idźmy naprzód z nadzieją”. Podczas każdej Mszy świętej będziemy przypominać postać świętego Jana Pawła II i Jego nauczanie. Po zakończeniu Eucharystii zbierane będą ofiary do skarbonek na Fundusz Papieski. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na program stypendialny przeznaczony dla zdolnej młodzieży z terenów wykluczonych i rodzin mniej zamożnych.

Na zakończenie miesiąca różańcowego, w sobotę, 28 października, po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.30, odbędzie się w naszej kolegiacie VI koncert organowy ku czci św. Jana Pawła II. Czynimy starania, aby wykonał go Pan Arkadiusz Popławski, organista parafii katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Fromborku.

Wszystkim Parafianom i Odwiedzającym parafialną stronę internetową życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia pracy i nauki!
Dodano 08 Oct 2017 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl