// // 
× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

PROŚBA O POMOC - ZBIÓRKA OFIAR NA ZABEZPIECZENIE I ODBUDOWĘ DOMU PARAFIALNEGOplebania

Przed nami ogrom prac związanych ze wstępnym zabezpieczeniem budynku domu parafialnego oraz jego zabezpieczeniem po pożarze (w tym rozbiórką zniszczonej kondygnacji). Wskutek tego tragicznego zdarzenia doszło do bardzo poważnych uszkodzeń budynku, który w znacznym zakresie na długo będzie wyłączony z użytkowania.

Prace te wymagają od nas dużej wytrwałości i niestety, poniesienia kolejnych, znacznych kosztów finansowych. Procedura likwidacji szkody może jeszcze potrwać. Dlatego też uruchomiliśmy możliwość przekazywania darowizn na ten cel.

Ofiary można składać na konto parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010, z dopiskiem: „pomoc po pożarze”.

Już dzisiaj wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać" za okazaną pomoc. O przebiegu prac porządkowych i zabezpieczających będziemy informować na bieżąco.

fot. Radosław Konczyński
Aktualności
DRODZY PARAFIANIE, MILI GOŚCIE
Wchodzimy w drugą część miesiąca różańcowego. W tym roku mieliśmy możliwość wspólnej modlitwy różańcowej – nie tylko podczas codziennych nabożeństw w Kolegiacie Żuławskiej, lecz także w trakcie pierwszej ogólnopolskiej akcji „Różaniec do granic”. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów, w sobotę 7 października w nadgranicznych parafiach naszego kraju wierni połączyli się w modlitwie różańcowej. W tym ważnym wydarzeniu, łączącym kilkadziesiąt tysięcy Polaków, wzięli udział również nowostawscy parafianie. Nie tylko podczas różańca, którego cztery części odmówiliśmy nie tylko w kościele parafialnym, ale także w Stegnie, Sztutowie, Jantarze, Kątach Rybackich, Piaskach, Elblągu, Krynicy Morskiej, Tolkmicku i Kadynach – kościołach stacyjnych diecezji elbląskiej.

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, w połowie miesiąca zakończyły się prace związane z renowacją ściany wschodniej i zachodniej Kolegiaty Żuławskiej. Prace zostały już odebrane. Możemy zauważyć zmiany w sposobie wykończenia głównego wejścia do świątyni oraz obejrzeć wyremontowane drzwi do kościoła. To nie koniec prac remontowych. Zgodnie z zapowiedzią Księdza Proboszcza, w przyszłym roku zamierzamy wykonać remont wieży północnej naszego kościoła. Już dzisiaj zapowiadamy, że w jednym z najbliższych numerów naszego tygodnika parafialnego, z okazji 10. rocznicy posługi ks. Jerzego Pawelczyka jako proboszcza parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie, opublikujemy tekst, w którym wskażemy, co w minionej dekadzie udało się zrealizować.
Do końca października zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiane są codziennie w kościele parafialnym o godz. 17:30. Już za nieco ponad dwa tygodnie Uroczystość Wszystkich Świętych. W kolejnych wydaniach tygodnika parafialnego poinformujemy o programie tegorocznych świąt listopadowych. Już dzisiaj jednak zachęcamy o modlitewnej pamięci za Zmarłych. Jak co roku organizujemy następujące formy modlitwy: wypominki miesięczne, czyli różaniec, sprawowany codziennie w listopadzie o godz. 17:30, wypominki roczne, które w naszej parafii sprawowane są w każdą niedzielę o godz. 9:35, Msza św. we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (2 listopada) o godz. 18:00 połączona z procesją wokół kościoła oraz Msza św. gregoriańska sprawowana grudniu i listopadzie przez okres 30 dni. Uczestnicząc w modlitwie w intencji zmarłych, nie zapominajmy o duchowym wymiarze pamięci o nich. Nie ograniczajmy się do zewnętrznego uhonorowania naszych bliskich. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

Na kolejny tydzień pracy i nauki życzymy – wszystkim Parafianom i Szanownym Gościom – błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej.
Dodano 22 Oct 2017 przez Redaktor
Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl