× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
1.Składam serdeczne podziękowanie tym parafianom, którzy pomagali w przygotowaniu całej świątyni na Święta Zmartwychwstania Pańskiego.
Bóg zapłać naszym strażakom za pełnioną straż przy grobie Pańskim, za udział w procesji rezurekcyjnej i wszystkim parafianom, którzy nieśli baldachim i sprzęt procesyjny oraz orkiestrze dętej.
2.Jutro drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Jest to dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Odczytany zostanie list Rektora KUL-u, a ofiary zebrane w kościele będą przeznaczone na tę uczelnię.
3.W przyszłą niedzielę, przed każdą Mszą św. odśpiewamy dziesiątek Koronki do Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 nabożeństwo w tzw. Godzinie Miłosierdzia. Parafialny Zespół Caritas, proszę o zebranie ofiar do puszek na cele charytatywne naszej diecezji.
4.W tym tygodniu I środa – adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00, I czwartek – modlitwy o powołania i za nasze Seminarium Duchowne, I piątek – Nabożeństwo po Mszy św. wieczornej. Chorych odwiedzimy teraz w maju, z racji przyjętej już przez nich Komunii św. wielkanocnej w czasie rekolekcji. I sobota- Spotkanie Rodziny Różańcowej o godz. 16:00. i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:30.
5.Dzień Świętości Życia, przesunięty jest na 9 kwietnia.
6.Bierzmowanie w naszej parafii 15 maja o godz. 18.00. Sakramentu udzieli naszej młodzieży Biskup Elbląski dr Jacek Jezierski.
7.Na piątek6-go kwietnia , na godz. 19.00, zwołuję walne zgromadzenie Parafialnego Zespołu Caritas, na którym zgodnie ze statutem PZC i zaleceniem Dyrektora Caritas Diecezji Elbląskiej, odbędą się wybory do Zarządu. Obecność wszystkich członków niech będzie obowiązkowa.
8.W sobotę, 7-go kwietnia, o godz. 13.00, spotkanie z rodzicami dzieci, które przystąpią do I Komunii świętej w dniu 27 maja.
9.Za ofiary na kwiaty dziękuję parafianom z:
ul. Wiejskiej –238 zł – zbierała i przekazała Pani Teresa Pałka
Tralewa – 280 zł – zbierała i przekazała Pani Natalia Damrath
10.Zapowiedzi: Surowiec Maciej i Giłka Gabriela – zapowiedź II
Kordylasiński Tomasz i Krupińska Anna – zapowiedź II
11.We wtorek po świętach, kancelaria parafialne będzie nieczynna.
12.Gazetka parafialna i Gość Niedzielny do nabycia przy wyjściu z kościoła.
13.Wszystkim parafianom i miłym gościom, razem z ks. Jerzym i ks. Pawłem oraz z naszymi klerykami Markiem i Piotrem i z całą służbą ołtarza, składamy parafianom i gościom, najpiękniejsze życzenia świąteczne. Niech Radosne Alleluja będzie dla Was ostoją zwycięskiej Miłości i niezłomnej Wiary. Niech pogoda ducha towarzyszy Wam w trudzie czynienia dobra każdego dnia.
Dodano 02 Apr 2018 przez Redaktor
1.Niedzielą Palmową, rozpoczynamy Wielki Tydzień. Czas szczególnego przeżywania Męki Pana Jezusa i Pamiątki Dnia Jego śmierci oraz Zmartwychwstania. W tym czasie, trwajmy gorliwie na modlitwie w świątyni, zwłaszcza we wszystkie dni Triduum Paschalnego, które jest centrum liturgii całego roku. Dziś Gorzkie Żale o godz. 15.00.
2.W Wielką Środę Msza św. o godz. 18.00.Po Mszy św., tradycyjnie odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Przybądźmy więc bardzo licznie na tę modlitwę. Pójdziemy na Plac Kościuszki, potem ul. Jana Pawła II, ul. Kopernika, a ostatnia stacja będzie przy grocie. Inscenizację do poszczególnych stacji przedstawią dzieci pod kierunkiem Pana katechety Tomasza Witkowskiego, natomiast rozważania poprowadzą parafianie.
3.W Wielki Czwartek o 9.00 wszyscy ministranci i lektorzy naszej parafii wraz z kapłanami udadzą się autokarem do Elbląga na Mszę św. Krzyżma. Powrót o godz. 14.00.
O godz. 18.00 Msza św. w naszej parafii. Ponieważ jest to dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa, przybądźmy wszyscy do kościoła. W czasie tej Mszy św. trzynastu kandydatów: Groszkowski Wiktor, Kamiński Julian, Kasiuk Gabriel, Pałka Marcin, Łydziński Oliwier, Wrzesiński Kamil, Bielecki Daniel, Wysocki Kacper, Wrzesiński Wiktor, Gońciarz Ksawier, Sekuła Aleksander, Serwin Jan i Łabaj Michał, zostaną przyjęci do grona ministrantów, natomiast Grzmil Franciszek, Łapiński Paweł, Łapiński Michał i Miłosz Lipa, otrzymają z rąk biskupa Krzyże lektorskie. Po Mszy św. Gorzkie Żale – część I- i adoracja w ciemnicy do godz. 22.00. Spowiedź św. od godz. 20.00 do 22.00.
4.W Wielki Piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 8.00. O godz. 09.00 Gorzkie Żale część II, ostatnia w tym Wielkim Poście Droga Krzyżowa o godz. 12.00, o godz. 15.00, śpiewana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo Wielkopiątkowe rozpoczniemy o godz. 18.00. Ponieważ jest to dzień śmierci naszego Pana, przybądźmy wszyscy, aby ucałować z szacunkiem Krzyż święty. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej. O godz. 19.30 – 9 dniową nowennę, rozpoczną Czciciele Bożego Miłosierdzia. Nowenna ta będzie odprawiana aż do soboty przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godzinie 21.00 adoracja z udziałem wszystkich parafian aż do godziny 24.00. O godz. 23.45, na zakończenie adoracji – gorzkie Żale – część III. Od godz. 20.00 do 24.00, będzie jeszcze okazja do odprawienia spowiedzi wielkanocnej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
5.W Wielką Sobotę adoracja przy grobie Pańskim już od 8.00 rano. Święcenie pokarmów wielkanocnych o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Święcenie pokarmów na wioskach:
10.00 – Dębina, 10.15 – Chlebówka, 10.45 – Mirowo, 11.00 – Tralewo, 11.30 – Kącik, 11.45 – Trępnowy. W AGAPE o 12.15.
W czasie święcenia pokarmów, będziemy zbierać ofiary na renowację z naszej kolegiaty.
6.Centralne uroczystości Wielkiej Soboty czyli Wigilii Paschalnej o godz. 18.00. Przynieśmy świece, aby odnowić przyrzeczenia chrztu świętego. Adoracja do godz. 22.00. Spowiedź od godz. 20.00 do 22.00.
7.W Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę i we wtorek po świętach, kancelaria parafialna będzie nieczynna.
8.W Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00 Uroczysta Rezurekcja z procesją wokół kościoła. Pamiętajmy, że procesja wyrusza przed Mszą świętą. Następne Msze św. o godz. 10.00, 11.30, 13.00 i o 18.00.
9.W poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę: 7.00, 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Odczytany zostanie list rektora KUL-u, a ofiary przeznaczone będą na tę uczelnię.
10.Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego
- z Chlebówki – 230 zł – przekazała Pani Irena Loryś
- z Kącika – 170 zł – przekazała Pani Anna Sitowska
- z Mirowa 110 zł - zbierała Pani Hanka
Bóg zapłać też za ofiary indywidualne
11.W Wielką Sobotę o godz. 13.00, parafialny Zespół Caritas, będzie wydawał paczki świąteczne oraz ciasto, którym z potrzebującymi pragną podzielić się Państwo Jendruszewscy, właściciele cukierni „Jędruś”. Za ten dar serca, składamy serdeczne Bóg zapłać.
12.Panu Burmistrzowi, Jerzemu Szałachowi, dziękuję za ufundowanie nagród za największe i najpiękniejsze palmy oraz za cukierki dla dzieci. Panu Wojciechowi Ostrowskiemu i Panu Krzysztofowi Pruchniewskiemu, podziękowanie za przywiezienie osiołka na dzisiejszą procesję. Panu Dyrektorowi Tomaszowi Bojarczuk, dziękuję za udostępnienie pomieszczeń szkolnych na dzisiejszą uroczystość.Pani Małgosi Ostrowskiej i Pani Ani Wolak,za przygotowanie strojów na dzisiejszą procesję.
13.Zapowiedzi: Surowiec Maciej i Giłka Gabriela – zapowiedź I
Kordylasiński Tomasz i Krupińska Anna – zapowiedź I
14.W przedsionku kościoła do nabycia Gość Niedzielny, Gazetka Parafialna i kartki świąteczne z naszym kościołem.
15.Wszystkim parafianom i gościom życzymy wiele zdrowia i łask Bożych.
Dodano 25 Mar 2018 przez Redaktor
1. Rekolekcje wielkopostne rozpoczęte. Rekolekcjonistę, ks. Krzysztofa Sękułę, wspierajmy modlitwą, aby ten czas rekolekcji świętych, wydał stokrotne owoce. Program będzie bardzo przejrzysty. Otóż w poniedziałek, we wtorek i w środę, o godz. 9.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej, o godz. 10.00 dla dorosłych, o 13.00 dla młodzieży gimnazjalnej i o 18.00 dla dorosłych i młodzieży ponad gimnazjalnej i pracującej. We wtorek o 10.00 Msza św. i nauka dla chorych, potem odwiedzimy chorych zgłoszonych do spowiedzi św. wielkanocnej i tych których nawiedzamy zawsze w I piątki miesiąca. Spowiedź codziennie już na 15 minut przed każdą Mszą świętą. Szczegółowy program rekolekcji znajdziemy w gablocie oraz w gazetce parafialnej.
2. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach – dziś o15.00 z kazaniem pasyjnym ks. Rekolekcjonisty oraz w nabożeństwie Drogi Krzyżowej – w piątek o 17.15.
3. Jutro Uroczystość św. Józefa. Msza św. wieczorna z kazaniem. Modlitwa obejmijmy wszystkich , którzy noszą imię tak wspaniałego Patrona, a szczególnie J.E. Ks. Biskupa Seniora Józefa Wysockiego.
4. Za tydzień Niedziela Palmowa. Przygotujmy duże, kilkumetrowe palmy, które ubogacą naszą procesję. Największe palmy wezmą udział w konkursie z nagrodami, które co roku funduje Pan Burmistrz. Kto chce wziąć udział w tym konkursie, koniecznie musi przeczytać regulamin, który jest w naszej gazetce i na stolikach przy wyjściu bocznym i głównym. Przybądźmy więc bardzo licznie o godz. 11.00, na plac ul. Bankowej, gdzie jak co roku, odbędzie się poświęcenie palm, a potem wyruszy procesja do kościoła. W przyszłą niedzielę, palmy będziemy święcić na każdej Mszy św.
5. Dziś o godz. 15.00 w Lichnowach, w Sali parafialnej, kolejne spotkanie w ramach nauk przedmałżeńskich.
6. Bóg zapłać za ofiary, na kwiaty do grobu Pańskiego:
- parafianom z Dębiny wieś – 553 zł – ofiary zbierały i przekazały: Pani Anna Wolak i Pani Sylwia Cybulska.
- parafianom z ul. Żuławskiej – 475 zł – zbierała i przekazała Pani Halina Zakrzewska
- parafianom z bloku nr z ul Obr. Westerplatte 4 – zbierała i przekazała Pani Krystyna Jońca
- parafianom z ul. Zwycięstwa 3C – zbierały i przekazały Panie: Anna Zielińska i Krystyna Maj
- parafianom z ul. Słowackiego –zbierały i przekazały Panie: Dorota Pelowska i Mirosława Kępka
7. Bóg zapłać wszystkim wiernym za złożenie jałmużny postnej na działalność charytatywną. Niech Pan Bóg wynagrodzi dobroć serca.
8. Darowizna na renowację kościoła:
Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Mateusza Apostoła, 82-230 Nowy Staw, Pl. Kard. St. Wyszyńskiego 1, 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010
9.Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazetkę parafialną i gościa niedzielnego .
10.Niech Dobry Bóg obficie pobłogosławi wszystkim parafianom i gościom.
Dodano 18 Mar 2018 przez Redaktor

Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... 97 ... 99 Starsze

Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl