× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
1. Obchodzimy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Przed każdą Mszą świętą śpiewamy dziesiątek koronki do Miłosierdzia Bożego, oddając cały świat nieskończonemu Miłosierdziu Bożemu.
O godz. 15.00, a jest to godzina miłosierdzia, nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem. Kto może, niech przybędzie, abyśmy wypełnili tę świątynię swoją obecnością i swoją modlitwą o Boże Miłosierdzie dla całego świata.
2. Dziś o godz. 10.30, Koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.
3. Od środy, rozpoczną się nabożeństwa majowe. Odprawiane będą codziennie o godz. 17.30. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, będziemy śpiewać Litanię Loretańską i słuchać rozważań majowych. Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich wiernych do bardzo licznego udziału w tych przepięknych, uświęconych wielowiekową tradycją, nabożeństw ku czci Matki Najświętszej. Kapłani będą także, jak co roku, prowadzić nabożeństwa majowe przy kapliczkach w poszczególnych wioskach. Za tydzień, o godz. 16.00, nabożeństwo majowe w Trępnowach, 9 maja - w Dębinie o 16.30, 12 maja - w Tralewie i w Laskach, 19 maja – w Kąciku, 26 maja – w Mirowie i
W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, dlatego w czwartek, piątek i w sobotę, modlitwy będą połączone z nabożeństwami majowymi. Wyjątkowo w środę, nabożeństwo majowe po Mszy św., połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.Odwiedziny chorych przesunięte są na czerwiec.
4. W czwartek 2 maja, dzień flagi narodowej. W piątek, 3 maja, Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Jest to także święto narodowe. Obchodzić będziemy 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. O godz. 13.00, w naszej kolegiacie, Msza święta w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyć będą władze naszego miasta, poczty sztandarowe i mieszkańcy, zwłaszcza dawni pracownicy cukrowni, a także strażacy, którzy będą prosić o opiekę Matkę Bożą i św. Floriana. Na tej Mszy św. nastąpi ślubowanie i przyjęcie do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej 6 kandydatów. Jednocześnie otwarta zostaje nowa lista chętnych do takiej zaszczytnej służby. Mogą zgłaszać się kandydaci już od 8 lat zarówno chłopcy i dziewczęta.
5. W dniu 25 maja, nasz parafianin Diakon Piotr Chmura, przyjmie święcenia kapłańskie. Msza św. prymicyjna w niedzielę 26 maja o godz. 13.00.
6. Ofiary zebrane dziś do puszek są przeznaczone są na działalność charytatywną naszej diecezji. Parafialnemu Zespołowi Caritas, składam serdeczne podziękowanie za zebranie tych ofiar, a wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać za życzliwość dla tych, którzy je zbierają oraz za złożone ofiary
7. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
Patan Paweł i Choszcz Karolina – zapowiedź II
Giełczyński Bartosz i Matusiak Agata – zapowiedź II
8. "Gość Niedzielny" i Gazetka parafialna do nabycia przy wyjściu z kościoła.
9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy, aby Zmartwychwstały Pan, obdarzył Was i Waszych bliskich, swoim błogosławieństwem i pokojem.

Dodano 28 Apr 2019 przez Redaktor
1. Składam serdeczne podziękowanie tym parafianom, którzy pomagali w przygotowaniu całej świątyni na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Ogrom pracy w dekoracje kwiatami i inne dekoracje, włożyła nasza Zakrystianka, Pani Renata Kot. Za tak wielki, prawie tygodniowy trud, który zaowocował takim pięknem, składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać także dla Pani Karoliny Ceran. Wielkie podziękowanie dla ks. Jerzego, Pana Wiesława Całka, Pana Kazimierza Witkowskiego i Pana Eugeniusza Tylickiego, za wykonanie grobu Pańskiego. Dla ks. Pawła, Pana Katechety Tomasza Witkowskiego i młodzieży, podziękowanie za wykonanie ciemnicy.
Bóg zapłać naszym strażakom za pełnioną straż przy grobie Pańskim, za udział w procesji rezurekcyjnej i wszystkim parafianom, którzy nieśli baldachim i sprzęt procesyjny oraz orkiestrze dętej.
2. Jutro drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Jest to dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Odczytany zostanie list Rektora KUL-u, a ofiary zebrane w kościele będą przeznaczone na tę uczelnię. Dzieci, które przystąpią do I Komunii św., otrzymają książeczki do nabożeństwa.
3. W sobotę, 27-go kwietnia, o godz. 10.00, spotkanie dzieci, które przystąpią do I Komunii świętej w dniu 16 czerwca oraz ich rodziców.
4. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego, która odprawiana będzie w tym tygodniu codziennie o godz. 17.30. W przyszłą niedzielę, przed każdą Mszą św. odśpiewamy dziesiątek Koronki do Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 nabożeństwo w tzw. Godzinie Miłosierdzia. Parafialny Zespół Caritas, proszę o zebranie ofiar do puszek na cele charytatywne naszej diecezji.
5. Również w przyszłą niedzielę, o godz. 10.30, odbędzie się przepiękny koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Zapraszamy do skosztowania z tej niesamowicie bogatej uczty duchowej.
6. Za ofiary na kwiaty dziękuję parafianom z Kącika – 100 zł, przekazali PP. Renata Czeplińska i Ryszard Oracz
7. Zapowiedzi: Turo Filip i Kosałka Izabela – zapowiedź II;
Patan Paweł i Choszcz Karolina – zapowiedź I;
Giełczyński Bartosz i Matusiak Agata – zapowiedź I.
8. We wtorek po świętach, kancelaria parafialne będzie nieczynna.
9. Gazetka parafialna i Gość Niedzielny do nabycia przy wyjściu z kościoła.
10. Wszystkim parafianom i miłym gościom, razem z ks. Jerzym i ks. Pawłem oraz z całą służbą ołtarza, składamy parafianom i gościom, najpiękniejsze życzenia świąteczne. Niech Radosne Alleluja będzie dla Was ostoją zwycięskiej Miłości i niezłomnej Wiary. Niech pogoda ducha towarzyszy Wam w trudzie czynienia dobra każdego dnia.
Dodano 25 Apr 2019 przez Redaktor
1. Niedzielą Palmową, rozpoczynamy Wielki Tydzień. Czas szczególnego przeżywania Męki Pana Jezusa i Pamiątki Dnia Jego śmierci oraz Zmartwychwstania. W tym czasie, trwajmy gorliwie na modlitwie w świątyni, zwłaszcza we wszystkie dni Triduum Paschalnego, które jest centrum liturgii całego roku. Dziś Gorzkie Żale o godz. 15.00.
2. W Wielką Środę Msza św. o godz. 18.00.Po Mszy św., tradycyjnie odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Przybądźmy więc bardzo licznie na tę modlitwę. Pójdziemy na Plac Kościuszki, potem ul. Jana Pawła II, ul. Kopernika, a ostatnia stacja będzie przy grocie.
3. Wielki Czwartek, to dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Przybądźmy wszyscy do kościoła. W czasie tej Mszy św.trzech kandydatów: Małek Bartłomiej, Kozakiewicz Oliwier i Kroszczyński Oliwier, zostaną przyjęci do grona ministrantów. Po Mszy św. Gorzkie Żale – część I- i adoracja w ciemnicy do godz. 22.00. Spowiedź św. od godz. 20.00 do 22.00.
4. W Wielki Piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 8.00. O godz. 09.00 Gorzkie Żale część II, ostatnia w tym Wielkim Poście Droga Krzyżowa o godz. 12.00, o godz. 15.00, śpiewana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo Wielkopiątkowe rozpoczniemy o godz. 18.00. Ponieważ jest to dzień śmierci naszego Pana, przybądźmy wszyscy, aby ucałować z szacunkiem Krzyż święty. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej. O godz. 19.30, rozpoczniemy 9 dniową nowenn do Miłosierdzia Bożego. Nowenna ta będzie odprawiana aż do soboty przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godzinie 21.00 adoracja z udziałem wszystkich parafian aż do godziny 24.00. O godz. 23.45, na zakończenie adoracji – gorzkie Żale – część III. Od godz. 20.00 do 24.00, będzie jeszcze okazja do odprawienia spowiedzi wielkanocnej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
5. W Wielką Sobotę adoracja przy grobie Pańskim już od 8.00 rano. Święcenie pokarmów wielkanocnych o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Święcenie pokarmów na wioskach: 10.00 – Dębina, 10.15 – Chlebówka, 10.45 – Mirowo, 11.00 – Tralewo, 11.30 – Kącik, 11.45 – Trępnowy. W AGAPE o 12.15.. W czasie święcenia pokarmów, będziemy zbierać ofiary na renowację chrzcielnicy.
6. Centralne uroczystości Wielkiej Soboty czyli Wigilii Paschalnej o godz. 18.00. Przynieśmy świece, aby odnowić przyrzeczenia chrztu świętego. Adoracja do godz. 22.00. Spowiedź od godz. 20.00 do 22.00.
7. W Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę i we wtorek po świętach, kancelaria parafialna będzie nieczynna.
8. W Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00 Uroczysta Rezurekcja z procesją wokół kościoła. Pamiętajmy, że procesja wyrusza przed Mszą świętą. Następne Msze św. o godz. 10.00, 11.30, 13.00 i o 18.00.
9. W poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę: 7.00, 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Odczytany zostanie list rektora KUL-u, a ofiary przeznaczone będą na tę uczelnię.
10. W pierwszą niedzielę po Świętach, czyli 28 kwietnia, w naszej Kolegiacie, o godz. 10.30, piękny koncert zagra sławna Elbląska Orkiestra Kameralna. Już teraz zapraszam na tę piękną, poświąteczną, muzyczną ucztę duchową.
11. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
- z Chlebówki – 230 zł – przekazała Pani Irena Loryś;
- z ul. Zwycięstwa 3C –240 zł –zbiarały Panie: Krystyna Kaczmarka i Krystyna Maj;
- z Mirowa – 160 zł – zbierała Pani Hania;
- od Żywego Różańca – 170 zł.
12. W Wielką Sobotę o godz. 12.00, parafialny Zespół Caritas, będzie wydawał paczki świąteczne oraz ciasto, którym z potrzebującymi pragną podzielić się Państwo Jendruszewscy, właściciele cukierni „Jędruś”. Za ten dar serca, składamy serdeczne Bóg zapłać.
13. Panu Burmistrzowi, Jerzemu Szałachowi, dziękuję za ufundowanie nagród za największe i najpiękniejsze palmy oraz za cukierki dla dzieci.Panu Wojciechowi Ostrowskiemu i Panu Krzysztofowi Pruchniewskiemu, podziękowanie za przywiezienie osiołka na dzisiejszą procesję. Panu Dyrektorowi Tomaszowi Bojarczuk, dziękuję za udostępnienie pomieszczeń szkolnych na dzisiejszą uroczystość.Pani Małgosi Ostrowskiej,za przygotowanie strojów na dzisiejszą procesję.
14. Do stanu małżeńskiego przygotowują się:
- Sekuła Łukasz i Oliwniak Anita – zapowiedź II;
- Turo Filip i Kosałka Izabela – zapowiedź.
15. W przedsionku kościoła do nabycia Gość Niedzielny i Gazetka Parafialna.
16. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wiele zdrowia i łask Bożych.
Dodano 14 Apr 2019 przez Redaktor

Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 88 ... 90 ... 92 ... 94 ... 96 ... 98 ... 100 ... 102 Starsze

Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl