× Strona główna Ogłoszenia Intencje Grupy duszpasterskie Msze św. i Nabożenstwa Galeria Dekanat Nowy Staw Kapituła Kolegiacka Polecane strony

Serdecznie witamy na stronie parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie!

Ogłoszenia
1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych przed Najświętszym Sakramentem. Różaniec odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
2. Dziś obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie. Chodźmy!”. Sięgamy głębiej do nauczania św. Jana Pawła II i wspieramy fundację którą stworzył: Dzieło Nowego Tysiąclecia. Kto ma takie życzenie, może złożyć ofiarę do skarbonki oznakowanej na ten cel.
3. Dziś ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na godz. 17.30.
4. Za tydzień odbędzie się liczenie wiernych, potrzebne do statystyk kościelnych.
5. Pamiętajmy o tym, że nasi bliscy zmarli czekają wciąż na modlitwę. Zgłaszajmy więc ich do modlitwy Kościoła w miesiącu listopadzie.
Kartki wypominkowe wyłożone są na stoliku, pod chórem.
Organizujemy 4 formy modlitw za zmarłych:
- wypominki miesięczne czyli różaniec przez cały miesiąc listopad – ofiary dowolne
- wypominki roczne – modlitwy w każdą niedzielę o godz. 9.30. Składka roczna wynosi 60 zł.
- Msza św. w Dniu Zadusznym o godz. 18.00 za zgłoszonych zmarłych z procesją wokół kościoła – ofiary dowolne
- Msza św. gregoriańska składkowa – odprawiana będzie przez 30 dni – ofiary dowolne
Wypełnione kartki wspominkowe składajmy tylko do skarbony ustawionej z przodu kościoła z napisem „WYPOMINKI”.
6. We wtorek o godz. 19.00, spotkanie Parafialnego Zespołu „Caritas”.
7. W przyszłą niedzielę 12. rocznica śmierci ks. Prałata Ireneusza Glegocińskiego. O radość życia wiecznego, będziemy się modlić dla niego o godz. 17.30, składając mu w darze modlitwę różańcową.
8. W związku z pożarem kościoła w Orłowie w parafii Lubieszewo, ks. Proboszcz parafii i Dziekan dekanatu Nowy Dwór Gdański, ks. dr Arkadiusz Dekański, w przyszłą niedzielę 20 X, wygłosi Słowo Boże, a my wszystkie ofiary z tej niedzieli, przekażemy dla wspólnoty sąsiedzkiej w Orłowie, na zabezpieczenie spalonej w części świątyni, na zimę. Bardzo trudne prace, związane z odbudową tej zabytkowej, gotyckiej świątyni, rozpoczną się pewnie najszybciej na wiosnę przyszłego roku.
9. W niedzielę 27 października, w rocznicę poświęcenia tego kościoła, odbędzie się poświęcenie odnowionej neogotyckiej chrzcielnicy. Wykonawcą prac jest Pan Michał Masorz z Gdyni. Za ofiary na ten cel, dziękuję wszystkim parafianom, którzy wpłacają 120 zł rocznie na renowacje w naszym kościele oraz rodzicom dzieci, które przyjęły I Komunię św. w tym roku, rodzicom młodzieży bierzmowanej. Koszt renowacji wynosi 15.463,46 zł (piętnaście tysięcy czterysta sześćdziesiąt trzy złote i czterdzieści sześć groszy)
10. Bóg zapłać za ofiary na kolejne podesty. Potrzeba 2200 zł, a zebraliśmy już 2680zł, czyli 480 zł na następne. Ofiary można składać w kancelarii zakrystii a także wpłacać na konto parafialne: Nr 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010
11. Otrzymaliśmy pozwolenie na renowację Rzeźby św. Marii Magdaleny z Grupy Ukrzyżowania. Prace zakończą się w lipcu 2020 roku. Na czas wakacji zostanie wystawiona po renowacji, do oglądu parafian i turystów, na początku września zostanie zainstalowana na belce tęczowej, natomiast w parafialne święto św. Mateusza Apostoła, figura zostanie poświęcona przez ks. Biskupa naszej Diecezji. Podjąłem pierwsze starania o dotacje na ten cel. Koszt renowacji to kwota22.634,58 zł.
12. Po dokonaniu przeze mnie wizji lokalnej na naszym cmentarzu, okazuje się, że krzyż, który był postawiony niedawno, wygiął się, popękał i nie wytrzyma nawet do Uroczystości Wszystkich Świętych. Zostanie wykonany nowy i postawiony do końca października. Poświęcony zostanie w Uroczystość Wszystkich Świętych.
13. Podjąłem tez starania, aby usunąć grożące przewróceniem, drzewa z cmentarza. Potrzebna znowu dokumentacja i odpowiednie pozwolenia, a także finanse. Na ten cel przeznaczone zostaną w tym roku ofiary zebrane na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych.
14. Na ukończeniu są projekty wymiany całej instalacji elektrycznej naszego kościoła i założenia instalacji przeciwpożarowej oraz nagłośnieniowej. Przed nami czas na odkrywki w ścianach świątyni w celu odnalezienia ewentualnych malowideł zabytkowych, zatwierdzenia projektów przez odpowiednie urzędy, uzyskanie pozwoleń, wyłonienie wykonawców i pozyskanie dotacji.
15. Wczoraj wykonano przegląd organów i strojenie. Okazuje się, że w styczniu 2021 roku, będziemy musieli zdecydować się na wyłączenie organów, może nawet na kilkanaście tygodni, w celu remontu kapitalnego kontuaru. Koszt tych prac może sięgać nawet 50 tysięcy złotych.
16. W przedsionku kościoła jest do nabycia nasz tygodnik parafialny i Gość Niedzielny. Brat Daniel Kloch, zbiera ofiary na działalność misyjną.
17. Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia i obfitości łask Bożych na cały tydzień.
Dodano 12 Oct 2019 przez Redaktor
1. Przez cały miesiąc październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec z wystawieniem Najświętszego Sakramentu codziennie o godz. 17.30.
2. Jutro wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Jest to święto Żywego Różańca. Dlatego zapraszamy wszystkie matki różańcowe i nowych kandydatów, na godz. 18.00. Nastąpi uroczyste odnowienie przynależności do tej modlitewnej wspólnoty i przyjęcie nowych członkiń oraz błogosławieństwo wspólnoty.
3. W najbliższą niedzielę ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku. Zapraszamy do licznego udziału w procesji z Różańcem o 17.30. Msza św. o godz. 18.00.
4. W przyszłą niedzielę będziemy także obchodzić Dzień Papieski pod hasłem: ”Promieniowanie Ojcostwa”. Przy drzwiach kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”, która wspiera utalentowanych młodych ludzi.
5. Na zakończenie Tygodnia Papieskiego odbędzie się Koncert Organowy. Będzie to ostatecznie 19 października o godz. 18.30.
6. Za 2 tygodnie we wszystkich kościołach, odbędzie się liczenie wiernych, potrzebne do statystyk kościelnych.
7. W miesiącu listopadzie, chcemy nieść większą duchową pomoc naszym zmarłym. Czynimy to przez ofiarowanie w ich intencji Mszy świętych. oraz przez modlitwę Kościoła podczas wypominek.
Kartki wypominkowe wyłożone są na stoliku, pod chórem. Organizujemy 4 formy modlitw za zmarłych:
- wypominki miesięczne czyli różaniec przez cały miesiąc listopad
- wypominki roczne – modlitwy w każdą niedzielę o godz. 9.30.
- Msza św. w Dniu Zadusznym o godz. 18.00 za zgłoszonych zmarłych z procesją wokół kościoła
- Msza św. gregoriańska składkowa – odprawiana będzie przez 30 dni
Wypełnione kartki wypominkowe składajmy tylko do skarbony ustawionej z przodu kościoła z napisem „WYPOMINKI”.
8. Bóg zapłać za ofiary na nowe podesty. Następne będą pod koniec października i kosztować będą 2200 zł. Złożono już na ten cel 1070 zł. Ofiary można składać w kancelarii zakrystii a także wpłacać na konto parafialne:
Nr 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010
9. W przedsionku kościoła jest do nabycia nasz tygodnik parafialny oraz Gość Niedzielny.
10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia i obfitości łask Bożych, które chcemy wypraszać sobie przez ręce Matki Bożej Różańcowej.
Dodano 06 Oct 2019 przez Redaktor
1.W tym tygodniu przypada:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła
- we wtorek – Teresy od Dzieciątka Jezus
- w środę - wspomnienie Aniołów Stróżów
- w piątek– wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
- w sobotę – wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej
We wtorek rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Różaniec odmawiać będziemy codziennie w kościele o godz. 17.30 z wyjątkiem pierwszej środy miesiąca. Wtedy różaniec po Mszy św. w czasie adoracji Najśw. Sakramentu.
2. Miesiąc październik będzie Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Liczne parafie gościć będą misjonarzy z różnych stron świata. Ja zaprosiłem na niedzielę 13 października misjonarza, brata z zakonu Ojców Oblatów, Daniela Kloch z Madagaskaru. Dużo modlitwy w październiku, poświęci cały kościół sprawie misji świętych.
3. W środę adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. W tym czasie różaniec.
4. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i za nasze Seminarium Duchowne.
5. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00.
6. W sobotę o godz. 13.00 w kościele, Spotkanie z rodzicami dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w przyszłym roku.
7. W sobotę spotkanie Rodziny Różańcowej o godz. 16.00 i różaniec w kościele o 17.30 ze zmianą tajemnic różańcowych. O godz. 17.15, rozważanie tajemnicy różańcowej. Zapraszamy Żywy Różaniec oraz wszystkich parafian i gości.
8. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 11.00. Próba scholki w sobotę o 14.00.
9. W sobotę, 12 października, po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.30, odbędzie się w naszej kolegiacie VIII koncert organowy, na cześć św. Jana Pawła II. Wykona go Pan Dominik Kaczmarek z Poznania. Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki organowej. Organizacją koncertów zajmuje się w naszej parafii Pan Marcin Flizikowski, który też prowadzi kronikę z tych wydarzeń. Jeszcze w tym tygodniu zostanie wykonany kolejny przegląd naszych organów oraz strojenie. Zleciłem to ponownie jednej z najlepszych firm organmistrzowskich „Zdzisław Molin” z miejscowości Odry na Pomorzu.
10 .Ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
11. Bóg zapłać za ofiary na nowe podesty. Do tej pory wpłynęło 1750 zł. Dwa pierwsze segmenty będą już jutro i będą kosztowały 1600 zł. Zbieramy dalej na następne. Ofiary można składać w kancelarii zakrystii a także wpłacać na konto parafialne: Nr 02 8304 0005 0000 4037 2000 0010.
12. W czwartek 17 października o godz. 14.00, nastąpi odbiór zużytego sprzętu elektronicznego. Firma Green Office Ecologic we współpracy ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Misio”, pozyskuje środki finansowe z demontażu zużytego sprzętu i wspiera projekty katolickie – głównie misyjne. Zużyty sprzęt złóżmy w tym dniu na parkingu przy plebanii.
13. W przedsionku kościoła jest do nabycia nasz tygodnik parafialny, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
14. Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitych łask Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.
Dodano 29 Sep 2019 przez Redaktor

Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 83 ... 85 ... 87 ... 89 ... 91 ... 93 ... 95 ... 97 ... 99 ... 101 ... Starsze

Powered by CuteNews


Kancelaria parafialna


Poniedziałek

800 - 1000

Wtorek i czwartek

1600 - 1700

Środa i piątek

800 - 1000
1600 - 1700

Msze święte


Dni powszednie:

630, 1800

Niedziele i święta:

700, 800, 1000, 1130, 1300, 1800

Liturgia dnia


Kontakt


82-230 Nowy Staw
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
55 271 51 68
www.kolegiatans.pl